Paření online her zlepšuje výsledky ve škole, ukázal výzkum. Sociální sítě je naopak zhoršují!

Poctivý šprt po nocích studuje Overwatch nebo LoLko!
Paření ano, Facebook ne!
Paření ano, Facebook ne!

reklama

Dospívající, kteří hrají pravidelně online hry mívají lepší výsledky ve škole. Na druhou stranu studenti, kteří tráví hodně času na Facebooku a krátí si čas online konverzací mívají v průměru horší výsledky z matematiky, jazyků i dalších přírodních věd.

Ukázal to výzkum australských vědců z univerzity RMIT v Melbourne. Zúčastnilo se ho více než 12 tisíc patnáctiletých studentů - pozorovaly se jejich výsledky z matematiky, porozumění psanému textu a výběru z přírodních věd. Ty se porovnávaly s jejich online aktivitami. "Studenti hrající online hry měli v průměru o patnáct bodů lepší výsledky z matematiky a dokonce o 17 bodů lepší z přírodních věd," vysvětlil šéf výzkumu profesor Alberto Posso.

Tomáš "oskar" Šťastný přestoupil do Mousesports

ROZHOVOR: Prvním českým profi hráčem CS:GO je oskar! Kolik vydělává a jak ho přijali v Mousesports?

"Při hraní online her jste stavěni před různé výzvy, abyste se posunuli na vyšší úroveň. To svědčí celkovému rozvoji studentů," upřesnil Pozzo a dodal, že by doporučil zapojení videoher do vyučování, ale jen těch nenásilných.

Z výzkumu taky vyplynulo, že studenti trávící hodně času na Facebooku dosahovali až o dvacet bodů nižší skóre v prospěchu než průměr - a to v takřka všech pozorovatelných položkách. "Je ale spousta dalších a podstatnějších vlivů na prospěch žáků," připomněl Pozzo. Tím hlavním je samozřejmě motivace k učení a ochota dávat pozor při hodinách. 

Přesto je dobré vědět, že trocha té online pařbičky může při studiu jenom pomoci, tedy pokud se pak o zážitky nebudete dělit na Facebooku.

Co říkáte na výsledky výzkumu?

PlayStation 4 Slim

Nový PlayStation je tady! Kdy se začne prodávat a kolik bude stát?

reklama

reklama