Past sklapla! V GTA se zatýkali padouši. Ti opravdoví!

Že v herní sérii Grand Theft Auto zločin jen kvete, to tuší každý správný pařan.
Velká šťára mezi hráči GTA Online.
Velká šťára mezi hráči GTA Online.

reklama

Právě páchání zločinů a jejich potírání totiž stojí v základním principu téhle veleúspěšné série. Možná už ale překvapí, že k virtuálním zločinům se aktuálně přidaly i ty opravdové. Ale na ty skutečné padouchy nakonec opravdu došlo. Zkrátka happy end se nekonal.

O co jde? Rockstar spustil masivní banovací vlnu v níž měl zacíleno na hackery a podvodníky, kteří si v GTA Online opatřovali nelegálními cestami virtuální herní měnu. Rockstar zmíněným podvodníkům nejen zmrazil účty, ale pochopitelně zabavil i nelegální virtuální peníze, které kazily ekonomiku ve hře.

Rockstar takto zabavil úctyhodných skoro 118 miliard dolarů herní měny. Jednalo se tak o vůbec největší zátah v této hře od jejího vydání. Zabavení nelegální herní měny se dotklo i těch hráčů, kteří ji měli smíšenou s tou „legální“. A jak už to tak bývá, krok Rockstaru vyvolal na jedné straně nadšené ohlasy a na druhé vlnu kritiky.

Ruku v ruce se zátahem jde také zpřísnění politiky Rockstaru proti cheaterům a dalším podvodníkům, kdy po prvním varování přichází při druhém prohřešku rovnou ban.

Co si o podvodech v GTA Online myslíte vy? A zabavil vám Rockstar taky virtuální měnu? Dejte nám vědět v komentářích!

Stanislav Mikeš
eSuba.eu

reklama

reklama