PlayStation 4 se konečně zase vyrovná Xboxu One! Proč jsme na tuhle vychytávku museli čekat tak dlouho?

Více než tři roky od zahájení konzole PlayStation 4 se lidé ze Sony konečně umoudřili...
PlayStation 4
PlayStation 4
Sony

reklama

Konzole PlayStation 4 se pravidelně těší z vylepšení vlastního firmwaru a čas od času přijdou programátoři ze Sony s opravdu zajímavými věcmi. Ať už se jedná o možnost streamovat na YouTube, poslouchat hudbu ze Spotify nebo třeba ukládat obrázky i v jiném formátu nežli .jpg, vždycky jde o něco, co hráče potěší. Všichni ale museli stále čekat na podporu externích úložišť, kterými by bylo možné přifouknout kapacitu pro ukládání stažených her, uložených pozic i záznamů z hraní.

Už brzy ale bude tomuto čekání konec, protože s updatem 4.50 přijde ke slovu právě tato funkcionalita, na kterou všichni čekali jako na spásu. Ono se to nezdá, ale zaplnit 500GB disk, kterým disponuje například původní verze konzole, je až příliš snadné a neustále tak přemýšlet, jaké hry nechat na disku a které smazat, není zrovna definice komfortu.

Nově tak bude možné připojit přes USB 3.0 jakýkoliv pevný disk či velkokapacitní flash disk, a to až do velikost 8 TB. I proto se ostatně neprodává vylepšená verze konzole v jiné, než 1TB variantě, protože všechny ostatní už s vydáním updatu firmwaru přestanou být relevantní.

Dalšími vylepšeními pak budou vlastní wallpapery na plochu hlavního menu, přepracované notifikace a například i podpora 3D Blu-ray filmů, které budete moci sledovat prostřednictvím PlayStation VR. Update by měl vyjít v následujících dnech.

reklama

reklama