Co dostanete k PlayStationu 5? V balení budou oproti PlayStationu 4 chybět sluchátka

Nový PlayStation dorazí taky s předinstalovanou hrou, která ukáže jeho unikátní vlastnosti.
PlayStation 5
PlayStation 5
Sony Interactive Ent.

reklama

Sony unikl obsah balení PlayStationu 5, který se nebude nijak lišit u obou verzí konzole, takže levnější Digital Edition by měla skutečně chybět pouze Blu-ray mechanika pro instalaci fyzických kopií her nebo pro přehrávání hudby či filmů v UHD rozlišení.

Součásti balení bude samotná konzole s 825GB SSD diskem a taky základnou, která umožní ji postavit do vertikální polohy. Nebude chybět jeden DualSense bezdrátový ovladač, USB-C kabel, napájecí kabel a návod k používání.

Na konzoli bude předinstalovaná hra Astro’s Playroom, která ukáže především vlastnosti nového ovladače – adaptabilní triggery, haptickou odezvu či zabudovaný mikrofon. Bohužel oproti balení PlayStationu 4 budou chybět přibalená drátová sluchátka s mikrofonem.

Otazník ještě visí nad druhem HDMI kabelu, který bude součástí balení. Jelikož PlayStation 5 bude podporovat funkce standardu HDMI 2.1, jakými je například rozlišení 4K při 120Hz, VRR neboli variabilní obnovovací frekvenci, auto low latency mode pro minimální zpoždění obrazu nebo datovou propustnost až 48Gbps, doufejme, že i kabel bude v tomto standardu. Kvalitní HDMI 2.1 totiž stojí i několikanásobně více než běžný HDMI kabel.

Dodejme, že Sony láká na novou PlayStation prezentaci, která se uskuteční ve středu 16. září od 22 hodin středoevropského času. Tam bychom se kromě nové várky herních ukázek měli dozvědět i ceny, začátek prodejů i předobjednávek nového PlayStationu.

Těšíte se?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama