Detailní pohled na ovladač PlayStationu 5 potvrdil, že nebude mít na zádech speciální tlačítka

Nový ovladač slibuje mnohé vychytávky, ale jeho záda zůstanou jednoduchá.
DualSense pro PlayStation 5
DualSense pro PlayStation 5
Sony Interactive Ent.

reklama

Sony poprvé ukázala herní ovladač DualSense pro PlayStation 5 opravdu ze všech stran. Definitivně se tak potvrdilo, že na jeho zádech nenajdeme žádná další tlačítka, jak to nedávno nabídl přídavný modul pro PS4 ovladač nebo jak to umí některé ovladače dokoupitelné ke konkurenčnímu Xboxu.

Kromě lepší haptické odezvy a adaptibilních triggerů se můžeme nově těšit ještě na integrovaný mikrofon, který by měl umožnit hlasovou komunikaci i bez přídavného headsetu. Pro něj však zůstane na ovladači klasický 3,5mm audio jack.

Pohled na záda ovladače DualSense
Autor: Sony Interactive Ent. Pohled na záda ovladače DualSense

Novinkou bude taky tlačítko Create v levém horním rohu, které nahradí stávající tlačítko Share – bude mít více možností, především jak naživo streamovat herní přenosy s využitím HD kamery, která půjde dokoupit jako příslušenství.

Kdo bude chtít více tlačítek na ovladači, bude si muset počkat, zda nedorazí formou příslušenství. Sony taky jistě umožní, aby ovladače vyráběly i další výrobci, jako tomu bylo u PlayStationu 4. Před několika dny taky firma oznámila, zda budou ovladače a příšlušenství pro PS4 fungovat i s jeho novou konzolí.

Jste spokojeni s možnostmi ovladače DualSense, nebo čekáte, až půjdou koupit jeho vylepšení či ovladače od jiných výrobců?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!