Unikly nové podrobnosti o PlayStationu 5. Kdy se ho dočkáme a jaké hry na něj vyjdou?

Příští rok konečně přijde nová kapitola v konzolovém hraní.
PlayStation 5 - fanart
PlayStation 5 - fanart
reddit.com

reklama

Je naprosto jisté, že na příští rok chystá Sony něco velkého. PlayStation bude úplně chybět na největší videoherní přehlídce E3 a veškeré ostatní aktivity zvolna utichají. Vše jako by se chystalo k něčemu velkému. A tím bude představení páté generace populární konzole.

Zajímavé podrobnosti o ní vynesl redditový insider s přezdívkou RuthenicCookie, který jako první tvrdil, že Sony vynechá E3, což se později oficiálně potvrdilo. Teď tvrdí, že nová konzole bude představena v první polovině příštího roku. Nejprve půjde o menší oznámení s teaserem a později o plné odhalení na akci PlayStation Experience.

Většina velkých studií už s hardwarovým profilem nové generace pracuje, žádný z launchovacích titulů však logicky zatím není známý. RuthenicCookie však odhalil nadcházející hry, které se mají dočkat vylepšené PS5 verze – půjde o Anthem, The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Red Dead Redemption 2 a Death Stranding.

Novou konzoli bude pohánět procesor Ryzen 8Core a měla by mít grafický výkon v kategorii nedávno představených grafik RTX od Nvidia, které jsou schopny ray tracingu a inteligentního post procesingu. Představena bude taky druhé generace PlayStation VR.

Věříte uvedeným informacím a myslíte, že nová konzole zopakuje úspěch svého předchůdce?

reklama

reklama