Sony vyrobí méně kusů PlayStationu 5, než bylo v plánu. Problémy dělá hlavní procesor

Podle prestižního magazínu Bloomberg se stihne vyrobit o čtyři miliony kusů méně.
PlayStation 5
PlayStation 5
Sony Interactive Ent.

reklama

Hlavním heslem konzole PlayStation 5 je „Play Has No Limits“, ale ukazuje se, že hned v úvodu narazila na svůj limit ve výrobě. Podle prestižního magazínu Bloomberg totiž Sony snížila objem oproti původnímu plánu o 4 miliony kusů, protože má problémy hlavně s hlavním čipem od AMD, který vykazoval v počátcích až padesátiprocentní kazovost.

Výrobní proces se postupně stabilizuje, zkvalitňuje a zrychluje, ale přesto muselo Sony upravit vyhlídku na 15 milionů kusů do března příštího roku – nově počítá pouze s 11 miliony. Přesto je to však stále vyšší číslo než firma původně zamýšlela, tehdy to bylo pouhých 6 milionů, což je dokonce méně než při uvolnění PlayStationu 4 v roce 2013.

Jenže koronavirová pandemie značně zamíchala s očekáváními. Zatímco třeba filmový průmysl živoří, ten herní vykazuje v mnohém rekordní čísla, na což se Sony snaží reagovat i v případě PlayStationu 5.

Ve středu 16. září ve 22 hodin středoevropského času bychom se v rámci PlayStation 5 Showcase kromě nové várky herních ukázek měli dozvědět i ceny, začátek prodejů i předobjednávek nového PlayStationu.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!