Na PlayStationu 5 nepůjde hrát hry z prvních tří generací oblíbené konzole

Zpětná kompatibilita bude mít jasně stanovené parametry.
PlayStation 5 neumožní hrát hry z PlayStationu 3
PlayStation 5 neumožní hrát hry z PlayStationu 3
Rockstar Games / Sony Interactive Ent.

reklama

Sony slíbilo, že na PlayStationu 5 by měla jít hrát většina her z dosluhující aktuální generace PS4 – kompletní seznam titulů bude teprve oznámen. Nikdy se však nevyjádřilo, jak to bude se staršími hrami pro PS3, PS2 a první PlayStation. Zřejmě si přípravu takového řešení ještě ponechávalo v záloze v rámci konkurenčního boje s Microsoftem a jeho Xboxem Series X.

Fanoušci tak stále doufali, že by do nové konzole mohli strčit své staré disky s herními klasikami, ale taková podpora se evidentně nechystá. Ukázal to text na oficiálních stránkách podpory Ubisoftu, kde se výslovně píše, že zpětná kompatibilita se nevztahuje na hry z PS3, PS2 a PS1.

Starší tituly tak půjde hrát pouze, pokud už vyšly v úpravě či remasteru pro PS4 a byly k dispozici na PlayStation Storu, ale i tam je třeba počkat na kompletní seznam podporovaných titulů, který Sony slibuje.

Potěší alespoň potvrzení už dřívější informace, že hráči na PlayStationu 4 budou moci hrát multiplayer s těmi na PlayStationu 5, tedy alespoň v případě her od Ubisoftu.

Dodejme, že ve zpětné kompatibilitě bude mít Xbox Series X navrch, protože slibuje podporu všech her až k první generaci Xboxu a taky chytré upscalování jejich grafiky pomocí umělé inteligence.

Trápí vás, že PlayStation 5 nerozběhne starší hry?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!