PlayStation 5 by měl dorazit už příští rok. Tady jsou uniklé technické detaily

Nová generace nejpopulárnější herní konzole už je na cestě.
Fanart chystané konzole PlayStation 5
Fanart chystané konzole PlayStation 5
garopen

reklama

Následující informace o PS5 neberte na lehkou váhu. Přinášejí je totiž stránky SemiAccurate, které v minulosti prozradily specifikace PS4, PS4 PRO, Nintenda Switch nebo Xboxu One X. A informace se vždy potvrdily.

Tentokrát magazín tvrdí, že zná vniřnosti chystaného PlayStationu. Pohánět ho bude osmijádrový procesor Zen a grafický čip s novou architekturou Navi od AMD. Tu doplní operační paměť nové generace GDDR6. Přesný takt nebo velikost paměti sice neuvádí, ale i tak je jasné, že si užijeme opravdu plnokrevné 4K HDR při 60 fps, takže nákup odpovídající televize už bude takřka nutností.

V Sony kladou velký důraz na vyladění konzole pro novou generaci PlayStation VR, která nabídne výrazný skok v kvalitě zobrazení i nabídce herních titulů. Prvních oficiálních informací bychom se měli dočkat už na letošním E3. 

Mez vývojářskými studii už jsou navíc devkity, aby byl při uvedení konzole dostatek titulů. První hrou, která je vyvíjena primárně pro PS5 (respektive příští Xbox), je napjatě očekávané RPG Cyberpunk 2077. Konzole se dočkáme už příští rok – nejpravděpodobněji až v jeho druhé polovině.

Těšíte se na chystaný PlayStation?

reklama

reklama