PlayStation 5 bude obrovský. Díky novému chlazení by se neměl přehřívat

Polička, kam se vešly všechny ostatní herní konzole, možná nebude stačit.
PlayStation 5 nebude žádný drobeček
PlayStation 5 nebude žádný drobeček
Sony Computer Entertainment

reklama

Sony oficiálně představila vzhled PlayStationu 5, ale zatím bez podrobných informací o jeho rozměrech. Šikulové ji však dokázali odvodit od velikosti Blu-ray mechaniky či rozměrů herního ovladače, vše přepočítat na centimetry a srovnat s ostatními konzolemi. A vyšlo jim, že PS5 bude suverénně největší konzolí moderní éry.

V přímém srovnání přerostla i poměrně objemné PS3 či Xbox One. Fanouškům se podařilo najít jen dvě rozměrově větší konzole od světového výrobce. První bylo Atari 5200 z roku 1982, kde rozměrům přidal úschovný dok na ovladače v její zadní části; druhou Pioneer LaserActive z roku 1993, do něhož se vkládaly obří optické disky o průměru 30 cm.

Srovnání velikosti herních konzolí
Autor: reddit.com Srovnání velikosti herních konzolí

PlayStation 5 by měl mít na výšku 38 cm, s podstavcem možná ještě o centimetr více. V nejtlustším místě pak diskové verzi naměřili něco přes 9 cm. Hloubka zatím zůstává záhadou, protože není k dispozici fotka, z níž by šla vypočítat se solidní přesností.

Přímý konkurent Xbox Series X by měl být nepatrně menší, co se týče celkového objemu. Zvolil jiný, méně protáhlý tvar, který více připomíná herní PC, a navrhl chladicí systém, kdy celý vnitřní prostor bude fungovat jako jakási turbína.

Míry PlayStationu 5
Autor: reddit.com / koláž Míry PlayStationu 5

Efektivnost chlazení je u PlayStationů dlouhodobě kritizovaná, protože mají tendenci se přehřívat a spouštět vysoké otáčky ventilátorů, takže konzole v zátěži svým zvukem začíná připomínat vysavač.

Právě proto se Sony rozhodlo uvolnit uvnitř více prostoru mezi komponenty na větší, tišší a efektivnější systém větrání. Sendvičový tvar se zase postará, aby kolem průduchů byl dostatek místa a proudil jimi vždy dostatek vzduchu.

Co říkáte na rozměry PlayStationu 5?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!