Spolehlivý zdroj zveřejnil cenu i datum vydání PlayStationu 5 a Xboxu Series X

Cena nikomu dech nevyrazí. Jako první dorazí Xbox.
PlayStation 5
PlayStation 5
Sony Interactive Entertainment

reklama

Roberto Serrano patři mezi spolehlivé herní insidery, který v poslední době například přesně předpovídá tiskovky a ohlášení PlayStationu. Proto nelze ignorovat jeho aktuální zprávu, že zná ceny i datum vydání obou konzolí nové generace. Obvzlášť když odpovídají informacím z více zasvěcených zdrojů.

Obě konzole by měly podle něho mít stejnou základní cenovku 499 euro, což v hrubém přepočtu odpovídá 13 tisícům korun, ale vzhledem k cenotvorbě z minulosti se dá předpokládat, že korunová cena může být i o tisícovku vyšší.

Jako první má podle Serrana vyjít Xbox Series X, a to 6. listopadu. Po jeho boku se má ukázat i levnější a méně výkonná varianta Xbox Series S s cenovkou 299 euro (7 800 Kč). PlayStation 5 má následovat 13. listopadu, přičemž taky bude mít levnější, ale stejně výkonnou digitální edici bez Blu-ray mechaniky, která má být o sto euro levnější, tedy vyjde na 399 euro (10 500 Kč).

Xbox Series X vs PlayStation 5
Autor: Microsoft / Sony Interactive Entertainment / koláž Xbox Series X vs PlayStation 5

Serrano upozorňuje, že má sice spolehlivé zdroje uvnitř Microsoftu i Sony, ale že se ještě obchodní strategie obou firem může vyvíjet, takže cena i datum nemusí být definitivní, ale vzhledem ke koordinaci s vývojáři her, prodejci i distributory se to nejeví jako příliš pravděpodobné.

Co říkáte na ceny obou konzolí? Kterou máte v plánu si pořídit?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!