PlayStation 5 sice nabídne zpětnou kompatibilitu, ale pouze pro vybrané hry

Sony potvrdila, že nový PlayStation nebude ideální konzolí pro milovníky starších her.
GTA IV si z instalačního disku si podle všeho na novém PlayStationu nezahrajeme
GTA IV si z instalačního disku si podle všeho na novém PlayStationu nezahrajeme
Rockstar Games / Sony Computer Entertainment

reklama

Není žádným tajemstvím, že zpětná kompatibilita nebude hlavním tahákem PlayStationu 5, což potvrdilo i aktuální prohlášení z japonské centrály Sony sdílené na sociálních sítích. Nepotěší hlavně majitele playstationových klasik z přelomu tisíciletí.

"Soustředíme se na zpětnou kompatibilitu her z PlayStationu 4, aby z něho mohli uživatelé přesunout svou knihovnu na novou konzoli. Momentálně nemáme žádnou odpověď ke zpětné kompatibilitě her z PS1, PS2 a PS3," stojí v prohlášení. Sony dále uvedla, že starší hry budou vypadat na nové konzoli stejně a neprojdou žádným automatickým remasterem.

Firma momentálně testuje zpětnou kompatibilitu u zhruba 4000 her z aktuální generace PlayStationu a zavedla pravidlo, že všechny hry, které aktuálně vyjdou na PlayStation 4 musí být otestované a stoprocentně funkční pro PlayStation 5. 

Cyberpunk 2077 slibuje majitelům PS4 verze automatický update na PS5
Autor: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 slibuje majitelům PS4 verze automatický update na PS5

Na vývojářích jednotlivých herních titulů potom bude, zda jejich hra na nové konzoli nabídne vyšší rozlišení či snímkovou frekvenci a zda později poskytnou hráčům i update s lepší grafikou či vylepšeními, které umožní vyšší výkon PlayStationu 5.

Hlavní konkurent Microsoft nabídne ve svém Xboxu Series X plnou zpětnou kompatibilitu napříč všemi generacemi konzole. Slibuje navíc, že nový Xbox automaticky vylepší všechny starší hry pomocí strojového učení. To bude fungovat jako jakýsi chytrý remaster.

Jak moc je pro vás podstatné, abyste si i na nové konzoli zahráli své starší oblíbené herní pecky?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!