Velká revoluce PlayStationu 5 je tady: Čím se pokusí zastínit Xbox?

PlayStation zavádí vlastní variaci na unikátní vychytávku z konkurenční platformy Xbox
Xbox Series X VS. PlayStation 5
Xbox Series X VS. PlayStation 5
Microsoft / Sony Interactive Entertainment

reklama

Sony oficiálně oznámilo, že od června spustí vlastní herní předplatné pro svou konzoli PlayStation. Potvrdily se tak spekulace, že chce přinést vlastní variaci úspěšného Game Passu, který nabízí Microsoft hráčům na Xboxu a počítačích s Windows. V podstatě se bude jednat o rozšířenou variantu k už existujícímu PS Plus s třemi cenovými stupni podle nabízeného obsahu.

Stávající program PS Plus, který nabízel možnost on-line hraní a každý měsíc i několik her zdarma, zůstává za stejnou cenu, bude se nově jmenovat Essential. Přibude však možnost si připlatit za dražší Extra a nejdražší Premium. Tady je základní rozvržení:

PS Plus Essential – obdoba stávajícího PS Plus za stejnou cenu; nabízí přístup k on-line hraní, dvě hry měsíčně zdarma, slevy v PS Storu a místo na ukládání savů v cloudu

PS Plus Extra – 14 eur měsíčně nebo 100 euro ročně; vše z Essential a navíc přístup ke katalogu až 400 PS4 a PS5 her

PS Plus Premium – 17 euro měsíčně nebo 120 euro ročně; oproti Extra navíc ještě možnost hrát 340 klasik z PS1, PS2, PS3 a PSP formou streamování (na PS4, PS5 nebo v PC aplikaci) a možnost časově omezeného hraní demoverzí nejnovějších titulů

Kompletní nabídka titulů zatím nebyla zveřejněna. Na rozdíl od konkurenčního Game Passu se však v programech Extra a Premium nebudou objevovat čerstvé novinky ani přímo od kmenových studií Sony, ale nedávné hity už ano. Při startu (nabídka se bude pomalu obměňovat) půjde o Death Stranding, God of War, Returnal, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales nebo Mortal Kombat 11.  

Stávající služba pro streamování her PS Now bude zrušena a začleněna pod PS Plus Premium. Streamování PS Now dosud nebylo v Česku dostupné a nějaký čas to tak ještě zůstane, proto u nás bude k dispozici o něco levnější (cena ještě nebyla zveřejněna) verze předplatného Premium bez streamování, které se bude jmenovat Deluxe. Třípatrové předplatné se spustí jako první na začátku června na vybraných trzích v Asii, ale ještě do poloviny léta by měl být pokrytý celý svět včetně Česka.

Co říkáte na nové předplatné PlayStationu? Přijde vám srovnatelné s Game Passem od Microsoftu?

Zdroj: PlayStation Blog

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!