Podívejte se, jak se hraje nové Far Cry 5! Máme tuhle nudu vůbec zapotřebí?

Představení nového Far Cry bylo přesně takové, jaké jsme čekali...
Far Cry 5
Far Cry 5
Ubisoft

reklama

Když se řekne nové Far Cry, ihned by měli hráči začít přemýšlet, jak nové vlastně může být. Kdž byl oznámen Far Cry Primal, jednalo se o předělávku čtvrtého dílu do pravěku s tím, že všechny moderní mechanismy byly násilně naroubovány na tehdejší faunu a floru. Far Cry 5 pak působí jako další okopírovaný mustr, hozený pouze do jiného prostředí.

Pokud přistupujete k Far Cry podobně, pak vás zřejmě představení pátého dílu na E3 nemohlo nijak extra překvapit. Ano, hra vypadá úchvatně - tentokrát ji pohání CryEngine 3 - ale jinak přichází s tím, co už jsme viděli a hráli přinejmešním od třetího dílu. Tedy dohromady už třikrát a v případě Far Cry 5 to bude už popáté. Otevřený svět, zvířecí pomocníci, nutnost vybíjet nepřátelské základny a k tomu všemu šílený antagonista s ještě šílenějšími pohůnky.

Alespoň prostředí je vcelku zajímavé - podíváme se do Hope County v americké Montaně, nad kterou drží ochrannou ruku fanatický kult. V Hope County není žádný telefonní signál, ven nevedou žádné silnice a je to zkrátka semeniště problémů a situací, do kterých byste se nechtěli dostat. Všechen kladný dojem ale sráží generická a tolik opakovaná nuda, že je opravdu škoda sledovat mrhání prostředky, talentem i zápalem lidí, kteří na hře pracují.

Ať už přistupujete s optimismem, nebo naopak s podobným despektem, jako my, hra se bude snažit získat si vás na svou stranu od 27. února příštího roku.

reklama

reklama