Pravda o Half-Life 3 konečně prozrazena! Kdy se dočkáme zakončení téhle legendární střílečky?

O téhle hře se mluví zdaleka nejvíc, kde končí spekulace a začínají relevantní informace?
Half-Life 3 nevznikne
Half-Life 3 nevznikne
Valve

reklama

Pokud (ne)existuje hra, o které hráči sní a neustále se na ni ptají, pak je to jednoznačně Half-Life 3. Vytoužené pokračování dle mnohých nejlepší střílečky všech dob by dávalo smysl zejména po příběhové stránce, kdykoliv ale padne náznak, či zmínka, autoři hry ze studia Valve ihned přepnou do ignorovacího režimu. Jak to se hrou a její případnou existencí zjišťovali redaktoři magazínu Game Informer.

V obsáhlém rozhovoru s neznámým, ale údajně věrohodným zdrojem přímo z Valve, padaly zcela konkrétní otázky a odpovědi na ně jsou ledovou sprchou pro všechny oddané a stále ještě věřící fanoušky. Na ten nejdůležitější dotaz – jak reálná je představa Half-Life 3 – přišlo hned v úvodu, odpověď je zdrcující.

„Nic jako Half-Life 3 neexistuje. Valve nikdy Half-Life 3 neoznámilo. Nejblíže jakýmkoliv nadějím přišel s koncem vývoje druhého dílu, kdy byly slíbeny tři rozšiřující epizody, dostali jsme však jen dvě. Tohle je jediný nenaplněný slib. Cokoliv dalšího, jako je plnohodnotné pokračování, nebylo slíbeno a tady začínají všechny ty bláznivé představy,“ říká zdroj, který nechce být uveden.

Dále pak rozebírá, jak je složité s realizací Half-Life 3 přijít, byť nepopírá, že některé pokusy proběhly. „Paradoxně je ale pro každou další skupinu vývojářů složité, znovu se o to [vývoj HL3] po promarněných šancích pokusit,“ píše se v rozhovoru. Důvodů je prý mnoho, má s tím ale zejména co dočinění změna trhu a priorit uvnitř Valve, které se momentálně zaměřuje na plnou podporu své distribuční sítě Steam.

Po poměrně dlouhém vysvětlování, jak to chodí ve Valve ve smyslu návrhu nového projektu a dalšího vývoje – které vám doporučujeme přečíst – pak přichází ultimativní závěr: „Nemyslím si, že tady bude další díl. Neexistuje vesmír, ve kterém by mohl vzniknout Half-Life 3. Umím si teoreticky představit samostatné rozšíření, které by vyplnilo mezeru, ale i to je hodně složité,“ říká zdroj redaktorů Game Informeru a naznačuje, že určitého závěru by se druhý díl dočkat mohl.

Jediný větší návrat Half-Life by se ale skutečně mohl konat pouze za předpokladu, že by se ho ujali filmaři a získali by od Valve práva. Je to kruté, ale je zřejmě čas se rozloučit.

reklama

reklama