Příští PlayStation a Xbox budou posledními konzolemi, říká velký hlas z pozadí herního průmyslu. Co bude dál?

Herní krabice jsou prý odsouzeny k zániku.
Bude nastávající generace velkých herních konzolí tou poslední?
Bude nastávající generace velkých herních konzolí tou poslední?
Sony Interactive Ent. / Microsoft / koláž

reklama

Doba herních konzolí se rychle blíží ke konci. Je o tom přesvědčen prezident jednoho z hlavních světových výrobců hardwaru Qualcommu. Cristiano Amon v rozhovoru pro The Sun doslova prohlásil: "Z našeho pohledu o tom není pochyb, cloud je příští konzolí." 

Nadcházející generace konzolí PlayStation, Xbox či Switch podle něho bude tou poslední. Nahradí je streamování her neboli hraní z cloudu. "Zahrajeme si ty nejnovější hry v nejlepší grafice na jakékoli obrazovce včetně telefonu. Naprosto odpadne nutnost vlastnit nejvýkonnější hardware, ať už jde o konzole nebo herní PC."

Podle Anona je jen otázkou času, kdy se dočkáme oznámení dalších streamovacích herních služeb podobných Google Stadia. Právě Google před nedávnem předvedl svou službu, k níž bude stačit mít kvalitní připojení k internetu a mobil, tablet, jakýkoli počítač či televizi. Hraní her se bude v té nejvyšší kvalitě streamovat přímo ze serverů Googlu, bez nutnosti stahování her či jejich instalace. Jediným hardwarem bude univerzální bezdrátový ovladač podobný těm konzolovým.

Streamovací herní služba Google Stadia
Autor: Google Streamovací herní služba Google Stadia

Právě firmy jako Qualcomm se podílejí na stavění nových výkonných výpočetních center, které se postarají o přísun herních lahůdek přes internet.

PC ani konzolové hraní v dohledné době nezanikne, ostatně lidé stále chtějí hrát, když jsou offline. Jistě ho čeká velký ústup ze slávy a zavedení giganti jako Sony, Microsoft a Nintendo už tomu jistě přizpůsobují svou strategii.

Souhlasíte, že letošní nová generace konzolí bude tou poslední?

reklama

reklama