První fotka nového PlayStation 4 Neo je tady! Vypadá naschvál tak odpudivě?

Zaslouží si oblíbená konzole takové zacházení?
Údajná podoba nového PlayStation 4 Neo
Údajná podoba nového PlayStation 4 Neo
Peter Segura

reklama

Není to tak dlouho, co byla odhalena odlehčená verze konzole PlayStation 4. Ještě před tím, než ji lidé ze Sony odhalí během speciální konference v New Yorku, se tak lidé mohli dozvědět úplně všechno podstatné, ovšem ze vzhledu nadšení nebyli. Bohužel pro ně – hardwarově vylepšený PlayStation 4 Neo sdílí s „lite“ verzí mnoho společného.

Nákres konzole unikl přímo ze společnosti Foxconn, ve které se montují konzole všech tří výrobců – Sony, Microsoftu i Nintenda. Samozřejmě nejde o oficiálně potvrzený vzhled, ale není příliš mnoho důvodů myslet si, že by se měla finální podoba dramaticky odlišovat. Šikovní fanoušci už pak dokázal nákres převést do podoby 3D modelu a umožnit tak ostatním nasát trochu budoucnosti.

ps4k-mocup
Autor: Peter Segura ps4k-mocup

Konzole PS4 Neo, která se ve výsledku může jmenovat úplně jinak, by měla přijít s vylepšeným hardwarem, umožňujícím hrát hry v rozlišení 4K a celkově si užít mnohem více detailů. Podobně jako PS4 Lite by měla být nová revize odhalena během zmiňovaného eventu v New Yorku, nahlas se však spekuluje o tom, že její uvedení nechají lidé ze Sony až na zimu 2018. Jedině tak totiž mohou trefit stejné „okénko“ jako Microsoft, který v této době plánuje vydat podobně vylepšený Xbox.

PS4 Neo by nicméně měla být o trochu tlustší, než aktuální PS4 a také krapet těžší, což by vzhledem k vyspělejší hardwarové konfiguraci dávalo vcelku smysl. Uvidíme také, zda bude do konzole zahrnuta i externí jednotka pro PlayStation VR, která podle ohlasů Sony nemá mít nic společného s výkonem, ale má sloužit pouze jako rozbočovač video signálu, aby i na monitoru/televizi mohl běžet obraz, který hráč vidí v brýlích.

reklama

reklama