První informace o PlayStation 5 jsou tady! Kdy se nové konzole dočkáme?

Změní nová generace konzolí celou historii?
Blíží se PlayStation 5?
Blíží se PlayStation 5?
PlayStation5ps5.com/Microsoft

reklama

Trh s herními konzolemi už není, co býval. Ne snad že bychom chtěli žehrat na kvalitu nabízených služeb, her, či dalších záležitostí, spojených s herními krabičkami, ale kvůli rychlému vývoji hardwaru se zkracují životní cykly. PlayStation 4 uvedl vylepšenou revizi, označenou Pro, na letošní vánoce se chystá dramaticky vylepšený Xbox Scorpio a na přetřes přichází i otázka nové generace.

Ta by podle analytiků mohla přijít poměrně záhy, kdy PlayStation začne výkonově ztrácet za Xboxem. Ty nejodvážnější projekce hovoří o tom, že se PlayStationu 5 dočkáme už v polovině příštího roku, tedy přesně pět let poté, co byl uveden v USA a Evropě. Co by to znamenalo pro konzole jako takové? Pravděpodobně jen další rozkol a problémy!

Dá se totiž počítat s tím, že hráči by se jen neradi tak brzy vzdávali PlayStation 4 a Sony by tak musela přijít s fungující zpětnou podporou her a zároveň přijít s dramatickým nárůstem výkonu. Tam by v rovině argumentací – zda koupit, či nekoupit – hrálo roli stabilní rozlišení 4K, grafika srovnatelná s aktuálními PC, případně modulárnost hardwaru, což je však věc, které se chtějí výrobci konzolí za každou cenu vyhnout.

Koupili byste si příští rok nový PlayStation?

reklama

reklama