Úžasných 15 minut v Bradavicích: Velkolepá hra ze světa Harryho Pottera odhalila svůj příběh i kouzla

Bradavická škola čar a kouzel ještě nikdy nevypadala tak dobře a lákavě.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hogwarts Legacy
Warner Bros. Games

reklama

Takhle vypadá splněný herní sen fanoušků Harryho Pottera. PlayStation věnoval celý svůj nejnovější díl pravidelné prezentace State of Play titulu Hogwarts Legacy a došlo i na čtvrthodinový sestříh z hraní. Ten zodpověděl většinu otázek, včetně té zřejmě nejdůležitější – hra vyjde ještě v roce 2022, před vánočními svátky.

Jak už víme, půjde o akční RPG s otevřeným světem, ale dosud jsme neměli představu, jak moc bude otevřené a jak moc akční. Podle ohromného množství lokací i způsobů cestování, stejně jako divokých přestřelek kouzelnýmí hůlkami se dá říct, že otevřené i akční bude opravdu dostatečně. V případě akce by se dalo říct, že oproti knihám i filmům až přehnaně.

Hogwarts Legacy
Autor: Warner Bros. Games Hogwarts Legacy

Hlavní postavou bude student Školy čar a kouzel v Bradavicích sto let před příchodem Harryho Pottera. Video ukazuje v rychlosti tvorbu postavy, včetně vzhledu, pohlaví nebo volby ze čtyř kolejí. Později je vidět, jakými způsoby půjde postavu vylepšovat, učit se nová kouza, míchat lektvary, vylepšovat vybavení nebo získavat bonusy za vyřešení různých hlavolamů či výzev, kterých bude svět v okolí Bradavic plný.

Hogwarts Legacy
Autor: Warner Bros. Games Hogwarts Legacy

Příběh se bude točit kolem údajného povstání skřetů vedeného lídrem jménem Ranrok, které se spojí s temnými kouzelníky. Půjde v něm o tajemství té nejčernější a prastaré magie.

Trailer ukazuje bezpočet lokací včetně podzemních dungeonů nebo létání na hipogryfovi, nebo dokonce měnící se roční období, takže je jasné, že v herním světě prožijeme s přestávkami několik let. Vývojáři z Avalanche Software slibují minimálně třicet hodin hraní na dokončení hlavní osy příběhu.

Hogwarts Legacy nabídne otevřený svět v okolí Bradavic
Autor: Warner Bros. Games Hogwarts Legacy nabídne otevřený svět v okolí Bradavic

Hra vyjde na současnou i minulou generaci konzolí PlayStation a Xbox, stejně jako na PC a Nintendo Switch. Česká lokalizace zatím nebyla potvrzena, ale ani vyvrácena.

Co říkáte na gameplay? Těšíte se?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!