PUBG se dočkalo obřího vylepšení! Tohle jsou ty největší změny, které ve hře naleznete

Vývojáři nezahálejí a činí z Battlegrounds ještě lepší hru
PUBG se dočkalo dalšího updatu
PUBG se dočkalo dalšího updatu
PUBG

reklama

Herní fenomén Playerunknown’s Battlegrounds se dočkal nového updatu, který hru opět posouvá blíže k finální podobě. Vývojáři zapracovali na celé řadě věcí a hráči potvrzují, že většina změn skutečně zlepšuje herní zážitek. Tady jsou ty nejdůležitější.

1) OPTIMALIZACE

Jedním z nejpalčivějších problémů PUBG je v tuto chvíli optimalizace. Velký herní svět a stovka hráčů je pro celou řadu počítačů smrtící kombinací, vývojáři ale dokázali srazit požadavky na hardware a hra běží plynuleji. Lépe se nakládá s pamětí, rychleji se renderuje krajina a optimalizací prošly i vlastní herní prvky, zejména ty, které jsou spojené s fyzikálním systémem. Dveře, ploty, okna, ale také vozidla teď působí mnohem realističtěji.

2) NOVÁ ZBRAŇ

Pokud si potrpíte na odstřelovačky, pak vás potěší nový přírůstek do zbrojního arzenálu – jedná se o Mk14 EBR, kterou můžete získat pouze z beden, které cyklicky vyhazuje letadlo, křižující během hry mapu. Zbraň se nabíjí 7,62mm náboji a lze na ni připnout všechna sniperská rozšíření.

3) PŘEDMĚTY A VOZIDLA

Změnou prošly některé předměty standardní výbavy, jako jsou například lékárničky či bandáže. Jde zejména o rychlost jejich aplikace, která byla zvýšena a zabere vám o dvě vteřiny méně času. Nově také budete moci z pozice řidiče zatroubit z vozidla, uslyšíte nové zvuky a pohodlnější by měla být i jízda lodí. Vývojáři zapracovali na fyzice a setrvačnosti pohybu po vlnách.

4) NOVÝ HERNÍ MÓD

Poslední sekci novinek musíme věnovat novému hernímu módu. PUBG se od základu nemění, nebojte se, jen byla nově přidána možnost, zahrát si sólo hru výhradně ve first-person pohledu. Hráči, kteří tuto možnost zvolí, se mohou těšit z přepracovaného pohledu, který je co do zážitku mnohem komplexnější, nežli aktuální first-person pohled po stisku tlačítka V. To všechno je pak obaleno do nových animací při nabíjení, krčení, skákání nebo při zásahu kulkami.

Nejpodstatnější ale na updatu je to, že vývojáři nelelkují a na hře pracují, i když si nemůžeme odpustit kritická slova na konto zpoplatněných beden, které v podstatě kopírují princip z CS:GO. Jde logicky o prostředek monetizace hry, který by však mohl být aplikován až později. To je ostatně i největší problém, který s „bedničkami“ hráči mají, nic ale nemůže být ideální…

reklama

reklama