Resident Evil Village: První gameplay video ukazuje děsivý hrad v Karpatech

Venku je taky termín vydání, platformy a taky informace o demoverzích.
Residente Evil Village
Residente Evil Village
Capcom

reklama

Osmý Resident Evil s podtitulem Village vyjde už 7. května na PC, PlayStation 5, Xbox Series, ale taky na dosluhujících konzolích PS4 a Xbox One. Update na next-gen přitom bude zdarma. V rámci velké prezentace Resident Evil Showcase byl odvysílán taky třetí trailer a gameplay video.

Nový Resident Evil se bude ve velké části odehrávat na rumunském hradě, který byl podle podoby interiérů později přestavěn na zámek. Vládne mu záhadná a napřirozená Lady Dimitrescu a její krvelačná družina.

Hlavním hrdinou bude opět Ethan Winters, kterého známe z předchozího dílu. Tentokrát bude kladen větší důraz na akci s větší škálou nepřátel, přibude craftování a dočkáme se předělaného inventáře ve stylu Resident Evil 4.

Venku už je demoverze s názvem Maiden Demo s vlastním krátkým příběhem, který se však odehrává ve stejném prostředí. Je však exkluzivní pouze pro PlayStation 5. Další demo pro všechny platformy vývojáři slíbili později.

Capcom představil taky multiplayerový speciál Resident Evil Re: Verse, kde se budou známé postavy série utkávat v deathmach soubojích po šesti ve známých kulisách z předchozích dílů. Bude k dispozici zdarma v rámci Resident Evil Village.

Těšíte se?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!