Rockstar chce poslat do vězení své největší fandy. Hráči se bouří a bojkotují GTA V!

Konec jedné éry
Rockstar si vyšlápnul na autory modifikací v GTA V
Rockstar si vyšlápnul na autory modifikací v GTA V

reklama

GTA je úžasná, rozsáhlá a hodně vymazlená hra. Vždycky se dá ale něco vylepšit. I proto se spousta lidí baví tvorbou tzv. modů. Přidávají do hry další funkce, upravují ji a ladí podle svých představ.

V případě GTA používají třeba nástroj OpenIV. Ten umožnil vznik už více než deseti tisíc modů. Však je taky k dispozici už od dob GTA San Andreas. A právě OpenIV se nyní Rockstar rozhodl zničit.

Prostě tu hru zabili

Autoři her obvykle nechtějí, aby do jejich díla někdo zasahoval. Výjimkou není ani Take-Two, majitel Rockstaru.

Ten tvůrcům OpenIV pohrozil soudem a potenciálním vězením. Ti se rozhodli, že na dlouhé soudní spory kašlou a celý modderský software ukončili. Hráči tak o spoustu vylepšení pro „gétéáčko“ přišli doslova ze dne na den.

Dali jim to sežrat

Jenže v Take-Two tuhle srandu zřejmě nedomysleli. Jestli se domnívali, že to hráči jen tak skousnou, tak byli na omylu. Petice s mnoha tisíci podpisů byly jen začátek. Zákazníci teď hře udělují negativní hodnocení všude, kde můžou.

Třeba na Steamu si tak GTA vysloužilo „Až na výjimky negativní“ hodnocení. A na tohle studio slyší. Stačilo pár dní a hrozba žaloby je pryč. Jenže i když je OpenIV zpátky, pověst Rockstaru zůstala pošramocená. A tak si říkáme, stálo jim to za to?

A co vy, instalujete do her mody? Naštval vás přístup tvůrců GTA? Dejte nám vědět!

Pavel Pacák
eSuba.eu

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!