Ronaldo mizí ze hry FIFA 19. Jeho kauza totiž nabírá obludné rozměry

Z miláčka se rychle stává vyvrhel.
Ronaldo mizí coby tvář hry FIFA 19.
Ronaldo mizí coby tvář hry FIFA 19.
EA Sports / koláž

Kauza Cristiana Ronalda nabrala nový a závažnější směr. Na veřejnost se totiž dostala dohoda, podle které měl slavný fotbalista zaplatit Kathryn Mayorga (34) v roce 2009 zhruba 8,3 milionu korun za mlčenlivost. V červnu toho roku ji totiž na hotelovém pokoji měl análně znásilnit a způsobil jí četná zranění, což ona bezprostředně poté nahlásila na policii, kde však uvedla pouze, že šlo o slavného sportovce (více čtěte ZDE).

Pravost smlouvy sice nevyvracejí ani právníci Ronalda, on však stále popírá všechna nařčení. Mezitím se s obviněními ozvaly ještě další tří ženy. Jenže okamžitě zareagovala třeba společnost EA Sports, jež má Ronalda jako hlavní tvář své populární fotbalové videohry FIFA 19. 

Ronalda už odstraňuje ze svých propagačních materiálů – mizí ze sociálních sítí i z oficiálních stránek hry. Mluví se o tom, že se chystá i patch, který ho odstraní z vizuálů a menu v samotné hře. Mohl by ho vystřídat např. Neymar Jr. nebo Kevin De Bruyne. Oba jsou tvářemi populárního FIFA módu Ultimate Team.

Uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet, ale vypadá to na velký soumrak CR7.

Jak celou kauzu vnímáte?

reklama