Rusko chystá velký zákaz videoher. Které jsou na seznamu a čím tolik vadí?

Na seznamu se ocitly i populární série jako Assassin's Creed nebo The Sims. Podle návrhu totiž propagují zvrácené hodnoty.
Holčičí láska ve hře The Last of Us Part II
Holčičí láska ve hře The Last of Us Part II
Naughty Dog

reklama

Do ruské Státní dumy dorazil návrh na zákaz her podporujících netradiční sexuální vztahy či změnu pohlaví. Podala ho místopředsedkyně výboru pro vzdělávání Jana Lantratova a přidala taky předběžný seznam her, které budou ruským hráčům zřejmě už brzy zapovězeny.

Jedná se v podstatě o všechny hry, ve kterých cenzoři našli gaye, lesby, bisexuály nebo transgender osoby. „Vemte si třeba hru The Sims 3, kterou hraje hodně dívek a ve které můžete založit rodinu a vybírat si z opravdu široké nabídky partnerů. Můžete například políbit osobu stejného pohlaví, mít spolu sex, a dokonce děti! Herní postavičky stejného pohlaví můžou svým líbáním obtěžovat samotného hráče a vnucovat mu myšlenku, že jde snad o něco normáního,“ vysvětlila poslankyně.

Na předběžném seznamu jsou podle stránek Gazeta.Ru tituly jako Assassin’s Creed (Odyssey, Syndicate či Rogue), Borderlands, Dragon Age: Origins a Inquisition, Life is Strange, série The Last of Us, Apex Legends, Fallout, Rim World, Overwatch, The Sims 3 nebo Moonmist.

Poslankyně taky upozornila na problém, že hry nezamezují hráčům, aby si při výběrů své herní postavy nevybrali opačné pohlaví. Zakázat hráčům takovou možnost však nehodlá. „Bojujeme hlavně proti tomu, aby se netradiční vztahy ukazovaly jako něco atraktivního,“ vysvětlila.

Zdroj: Gazeta.Ru, GameRant

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!