Šéf Rockstaru prozradil, kde se zaseklo GTA 6

Za všechno může Trump!
Grand Theft Auto VI - fanart
Grand Theft Auto VI - fanart
gamepur.com

reklama

Vydání Red Dead Redemption 2 (RDR2) je konečně tady a v souvislosti s ním se rozpovídal víceprezident Rockstar Games Dan Houser, který je obvykle na slovo skoupý. V interview pro magazín CQ vysvětlil, proč marně čekáme na GTA VI a proč je rád, že není na pořadu dne.

"Jsem vděčný, že nevydáváme GTA VI v dnešním politickém klimatu, v éře Trumpa. Fakt není jasné, jak bychom hru pojali a hlavně kolik lidí bychom naštvali," řekl Houser. "Oba tábory  jak vyhrocení liberální progresivisté, tak zatvrzelí konzervatisté jsou dnes velice militantní a plné hněvu. Je to strašidelné a zároveň podivné... Satira se dnes proto dělá velice obtížně. Mnoho věcí, které teď vídáme, jsou vlastně dál než samotná satira. Vtipy ve hře by působily zastarale dříve, než by vůbec vyšla. Všechno se mění tak rychle," podotkl kreativní šéf Rockstaru.

Šestý díl GTA je stále v nedohlednu. Spekulovalo se, že by se poprvé podíval mimo Ameriku.
Autor: Rockstar Games Šestý díl GTA je stále v nedohlednu. Spekulovalo se, že by se poprvé podíval mimo Ameriku.

Z rozhovoru vyplývá, že příští GTA rozhodně není na obzoru, ale Houser ani neřekl, že by šlo o konec značky. Podle poznámek na složité zobrazení současnosti ve hře by se dalo odvodit, že by nás mohla čekat odbočka do minulosti, jakou bylo osmdesátkové plážové Vice City. Mluvilo se taky o cestě mimo USA, konkrétně o obdobě japonského Tokia nebo čínské Šanghaje.

Čekání na GTA je každopádně několik následujících let marné, protože hlavní pozornost teď bude patřit značce RDR a zejména jejímu online módu, jehož beta verze se spouští příští měsíc.

Co myslíte, vrátí se ještě GTA? A v jaké podobě?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!