Velké shrnutí recenzí: Je Resident Evil Village další hororová pecka, anebo vás čeká zklamání?

Recenze na nejnovější pokračování populární herní hororové série už jsou na světě. Patří nový díl k těm nejsilnějším?
Resident Evil Village
Resident Evil Village
Capcom

reklama

Osmé pokračování legendární série sbírá veskrze pozitivní reakce a všechny velké agregátory recenzí ji hodnotí mezi 8 až 9 body z deseti, přičemž nejznámější Metacritic zprůměroval 70 recenzí na skóre 84, což je jen o dva body za dosud nejpříjemnějším překvapením letošního roku, roguelike střílečkou Returnal.

Recenzenti chválí, že hra zajímavě rozvíjí sedmý díl, který přinesl změnu změnu perspektivy na pohled z první osoby a zavedl hru do venkovského prostředí. Chválí atmosféru, grafiku i technické provedení, ale neshodují se v názorech na příběh a taky na příklon hry více mainstreamovým a akčním směrem ve stylu „více zbraní, méně lekaček“.

Tady je výběr z některých českých i zahraničních recenzí zcela bez spoilerů:

Capcom dostál vysokým očekáváním. Resident Evil Village není bezchybná, ale rozhodně skvělá hra. Nabízí osvědčenou recepturu, jejíž chuť se nám ani po 25 letech nezprotivila. Právě díky tomu, že se autoři drželi tradiční směsi a do ní přimíchali jen něco málo osvěžujících ingrediencí. Novinka je tak moderním, ale současně klasickým hororem, který by jen chvílemi měl být o něco děsivější, protože to jeho tým umí.

Jiří Bigas, Vortex, 9/10

Hned zkraje raději upozorním pravověrné příznivce této značky – budete prskat... Vzpomínáte si na závěrečnou pasáž sedmičky, která se odehrává na lodi? Tak přesně takový je celý nový díl. Resident Evil Village není survival hororem, nýbrž akční střílečkou s velmi mírnými hororovými prvky. Hlavnímu hrdinovi se sice dějí otřesné věci, zpravidla k nim ale dochází v cutscénách a mimo ně je Ethan Winters nesmiřitelným strojem na zabíjení. 

Pavel Makal, Games.cz, 8/10

Chvíli mu trvá, než se rozjede, ale jakmile se tak stane, osmý díl slavné série nabízí přesně to, proč se stala tak oblíbenou: vysoce zábavný mix strachu, boje, explorace a příběhu. Propojenou otevřenou mapu je radost prozkoumávat, zbraně i nepřátelé skvěle fungují a bossové patří opět k tomu nejlepšímu. Znovuhratelnost podporuje pestrá nabídka věcí k odemykání. Škoda překombinovaného finále, ale fanoušky série hra rozhodně nezklame.

Martin Zavřel, Zing, 9/10

Některé pasáže jsou naprosto excelentní, což jen zvýrazňuje ty fádnější momenty... Hra obsahuje sérii do sebe uzavřených oblastí. Hrad Dimitrescu a lokace, co na něj navazuje, jsou úžasné a udivují citem pro detail, což vrcholí jedním z nejlepších hororových momentů, jaké jsem kdy hrál. Pak ale hra začně trochu skákat, ztrácí hloubku a přijde i dost pitomostí.

Leon Hurley, Games Radar, 3,5/5

Toulat se uličkami Resident Evil Village je jako navštívit znepokojivou a smrtící verzi Disneylandu, kde všechny atrakce jsou domy hrůzy... Navzdory touhám těch nejnadrženějších internetových perverzáků, role Lady Dimitrescu v příběhu je sice patřičně dráždivá, ale taky neuspokojivě krátká.

Tristan Ogilvie, IGN, 8/10

Resident Evil Village je zábavný hororový zážitek, který posiluje herní mechaniky svého předchůdce. Nakonec ho však táhne ke dnu odbytý příběh, dvourozměrné postavy a bizarní designová rozhodnutí.

Luke Lawrie, Stevior, 6,5/10

Těšíte se na nový díl, nebo si ho spíš necháte ujít?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!