Šílená hráčská závislost! Podvodník zpronevěřil 130 milionů a utrácel je v mobilní hře za...

Když závislost zajde příliš daleko.
Kate Upton v reklamě na populární mobilní hru Game of War
Kate Upton v reklamě na populární mobilní hru Game of War

reklama

Každý asi ví, že mobilní hry často bývají prošpikované mikrotransakcemi a někdy se bez nich hráč neposune ani o píď. Přesto díky nim jejich tvůrci vydělávají neuvěřitelné peníze. Lidé zkrátka nechtějí čekat. Teď si může mnout ruce společnost Machine Zone, která je tvůrcem populární hry Game of War.

Americký gambler Kevin Lee Co, totiž zpronevěřil 130 milionů korun ve firmě Holt, kde se staral o účetnictví. Celou jednu pětinu, tedy asi 26 milionů, pak utratil právě v této hře za různá vylepšení. Průměrná hráčská útrata v Game of War se přitom pohybuje kolem 12,5 tisíce korun.

Mezi jeho ostatní nákupy patřily také „klasické“ výstřelky jako auta, plastická operace nebo členství v exkluzivním golfovém klubu. Jeho radost ale neměla dlouhého trvání, protože byl záhy dopaden a nyní musí všechny peníze vrátit a čeká ho pěkných pár desítek let ve vězení.

Tvůrci Game of War ale nemusí věšet hlavu. Už tak denně vydělají kolem 40 milionů korun. Není tedy divu, že si například mohli dovolit sexy reklamu s Kate Upton, která běžela během Superbowlu, což je nejsledovanější sportovní událost roku v Americe.

Už jste si v mobilní hře také pomohli kreditní kartou? Nebo jste zásadně proti?

Lukáš Volf
eSuba.eu

reklama

reklama