Nejlepší hororová hra všech dob se vrací, vychutnejte si první trailer. A to zdaleka není všechno

Kultovní herní série se dočká pořádného oživení, včetně remaku jejího nejoceňovanějšího dílu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Remake hry Silent Hill 2
Blooper Team

reklama

Dlouhodobé spekulace se potvrdily. Silent Hill 2, mnohokrát vyhlášená mezi nejlepšími hororovými hrami všech dob, se dočká kompletní moderní předělávky, kterou vytvoří specialisté na děsivé hry z polského studia Blooper Team (Layers of Fear, Observer, The Medium). Silent Hill se však taky dočká několika dalších projektů, mezi které bude patřit i plnohodnotné pokračování hlavní vyprávěcí linie s názvem Silent Hill f.

Remake má věrně převyprávět původní příběh a hlavně vystihnout jeho jedinečnou tísnivou atmosféru a psychologii postav. Poběží na Unreal Engine 5 a místo pevných kamer nabídne zážitek z pohledu za zády hlavního hrdiny Jamese Sunderlanda. Půjde tedy o podobnou změnu, jakou přinesl třeba remake Resident Evil 2. Zatím není známo, kdy hra vyjde, ale víme, že první rok bude exkluzivně na PlayStationu 5, pak se dočkají i PC hráči.

Remake hry Silent Hill 2
Autor: Blooper Team Remake hry Silent Hill 2

Franšíza Silent Hill dostane i film Return To Silent Hill, což je pokračování snímku z roku 2006 od stejného režiséra Christopheho Ganse. Půjde vlastně o adaptaci hry Silent Hill 2, která je však stále v ranné fázi produkce, tedy ještě není jasné obsazení hlavních rolí.

Z her je kromě remaku nejdůležitější Silent Hill f, nová hra hlavní linie odehrávající se v Japonsku šedesátých let minulého století. Fascinující trailer ukazuje mladou dívku prorostlou květinami, které se však v závěru odloupne tvář. Na starost ji dostalo studio NeoBards Entertainment, které předtím pomáhalo například s vývojem remaků Resident Evilu.

Ve vývoji je taky odbočka s názvem Silent Hill: Townfall od tvůrců oceňovaného herního sci-fi thrilleru Observation a taky interaktivní video zážitek s názvem Silent Hill: Ascension.

Těšíte se na remake klasiky Silent Hill 2, nebo vás zaujala jiná z novinek?

Zdroj: The Verge

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!