Škodí hry dětem? V Kanadě se kvůli GTA V rozpoutala honička s nezletilým! Neuvěříte, kolik mu bylo

Rodiče někdy výběr her svých ratolestí fatálně podceňují...
Chlapec ujížděl policii
Chlapec ujížděl policii
Rockstar

reklama

Čas od času se objeví názor, že hry škodí zdraví. Že z nich lidé blbnou, že kvůli nim zabíjí, kradou, lžou a vůbec dělají všechny společností ne zrovna přijatelné věci. Vždy je ale nutné dodat, že se musí jednat buďto o malé dítě, neschopné příliš odlišovat realitu od virtuality, případně psychicky nemocného člověka. Ten první případ se odehrál před několika dny v Kanadě.

Teprve 11letý kluk byl účastníkem automobilové honičky s policisty na dálnici č. 400 v provincii Ontario. Podle seržanta Kerryho Schmidta, který honičku vedl a úspěšně ji ukončil, hrál malý chlapec GTA V a posléze se rozhodl, že si řízení vyzkouší i ve skutečnosti. „Po jedenácté večerní jsme obdrželi informaci o podivně jedoucím vozidle. Původně jsme si mysleli, že má řidič problémy, protože jezdil od krajnice ke krajnici,“ řekl Schmidt.

Poté, co vozidlo nabralo rychlost kolem 120 km/h se policisté rozhodli zasáhnout, natlačili jej ke svodidlům a následně zastavili. K jejich velkému překvapení uvnitř seděl 11letý chlapec, kterého policisté předali rodičům. Ti během honičky spali a neměli o nočním řádění svého nezletilého syna ani ponětí.

reklama

reklama