Slavný rapper prodává vlastní konzoli se stovkami skvělých her. Má to ale velký háček

Prostě přilepil své jméno na něco dost podezřelého.
Soulja Boy má vlastní herní konzoli. Tedy ne až tak úplně...
Soulja Boy má vlastní herní konzoli. Tedy ne až tak úplně...
Universal / Anbernic

reklama

Soulja Boy je dalším rapperem, který rozšiřuje svůj byznys. Prodává totiž hned dvojici herních konzolí se značkou SouljaGame. Jednu malou přenosnou a druhou větší obývákovou v designu, který až nápadně připomíná Xbox One.

Přenosná má předinstalovaných úctychodných 3000 her, stolní pak neméně lákavých 800 titulů. A o jaké hry půjde? Tady právě začíná velice podezřelá fáze. Handheld má totiž v nabídce hry ze Switche, 3DS, PS Vita, NEOGEO, Gameboy Colour a Gameboy Advance. Domácí mašinka pak zvládne pecky z platforem PS1, NEOGEO, Sega, NES, Gameboy Advance, NES, PC, ale taky vlastní hry pod značkou SouljaGame.

Náhled handheld verze SouljaGame konzole
Autor: Anbernic Náhled handheld verze SouljaGame konzole

Handheld se drží rovnou v rukách, ke stolní konzoli dostanete dvojici drátových analogových ovladačů ve stylu DualShock. Konzole má vlastní velké úložiště (ostatně někam se ty stovky her vejít musely) a podporuje taky paměťové karty do kapacity 32 GB. Hardwarové podrobnosti nikde, ale celé zařízení běží na Linuxu 3.0.

Jak už asi tušíte, jedná se vlastně jen o přebrandované činské emulátory, konkrétně od značky Anbernic. Ty se prodávají na AliExpressu pod názvy jako "Retro Mini Game Console" nebo "2018 Portable Video Handheld Game Console Retro". Rozhodně tak nepracují s oficiálně licencovanými hrami. Proto většina titulů neběží zrovna dvakrát plynule a bezproblémově, navíc často nemají ani vyladěné ovládání pro specifický ovladač konzole.

Stolní konzole SouljaGame
Autor: Anbernic Stolní konzole SouljaGame

Přímo z Číny se momentálně prodávají za 105 a 73 dolarů, zatímco přebrandované jako SouljaGame vyjdou na 200 dolarů, i když jsou teď ve slevě za 150 a 100 dolarů. Rapper odmítá svou obchodní politiku komentovat a za nelegálnost prodeje takto předinstalovaných her jistě odmítne převzít odpovědnost.

Na Twitteru už napsal: "Jsem fakt hrdý. Když jsem viděl našeho prvního spokojeného zákazníka, vehnalo mi to slzy do očí. Slzy štěstí!" Vyjádřil se taky, že dále míří směrem k hernímu byznysu. "Jsem prostě jen dítě, které si plní sen."

Vyzkoušeli jste nějakou neoficiální retro konzoli? A byli jste spokojení?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!