Herní Spider-Man má v remasteru na PlayStation 5 novou tvář. Fanoušky to moc nepotěšilo

Vylepšená verze videoherního Spider-Mana přinesla změnu, o kterou se nikdo neprosil.
Změna tváře videoherního Petera Parkera
Změna tváře videoherního Petera Parkera
Insomniac Games / koláž

reklama

Launchovací hrou nového PlayStationu 5 bude Spider-Man: Miles Morales. Ten půjde koupit také v balíčku s vylepšenou původní hrou, která dostane název Marvel’s Spider-Man: Remastered a přinese více detailů, ray tracing nebo možnost hrát plynuleji v 60 fps. A nečekaně taky změní tvář hlavního hrdiny Petera Parkera.

První trailer ukazující novou podobu hrdiny vzbudil mezi fanoušky pobouření. Nechápou, proč remaster přišel s takovou změnou, která navíc omlazuje hrdinův vzhled. On přitom v příběhu hry už opustil lavice střední školy a je zkušeným superhrdinou.

Vývojáři z Insomniac Games změnu zdůvodnili tím, že chtěli přiblížit tvář Petera Parkera herci, který ho hraje v rámci performance capture; tím je Yuri Lowenthal. Jeho mimika pak bude ve vyšších detailech vypadat uvěřitelněji.

Fanoušci za změnou vidí spíše snahu, aby se herní Peter Parker více podobal tomu současnému filmovému v podání Toma Hollanda. Jiní zase spekulují, že změna je marketingovou snahou vzbudit kontroverzi, takže se o remasteru bude více mluvit, což se jistě povedlo.

Srovnání grafiky neukazuje žádné zásadní změny kromě ray tracingu, který se skvěle ukazuje zejména v odrazech Spider-Mana i celého herního světa na sklech mrakodrapů. Přidání možnosti hrát při 60 fps však jistě potěší fandy plynulejší hratelnosti, i když oseká míru detailů ve větší vzdálenosti od herní kamery.

Zbývá připomenout, že remaster nebude zdarma pro stávající majitele hry a bude nutné si koupit Ultimate Edition novinky Miles Morales, která vylepšený originál obsahuje.

Co říkáte na změny v remasteru?

reklama

reklama