Stane se GTA 5 nejprodávanější hrou historie? Kolik ji po překonání dalšího rekordu chybí?

Jako by fenomenální úspěch slavné videohry neměl konce!
Prodeje GTA V
Prodeje GTA V
Rockstar

reklama

O hru GTA 5 je zájem i čtvrtý rok od svého původního vydání na konzolích Xbox 360 a PlayStation 3. Ani ne tak díky příběhové části, ale díky multiplayeru, který se ustavičně rozrůstá a nabízí stovky a stovky hodin neřízené kooperativní i kompetitivní zábavy. Že se vývojářům z Rockstaru podařilo trefil hřebíček na hlavičku, naznačují i čísla prodaných, resp. vyexpedovaných kusů hry, kde GTA 5 zbořilo další rekord.

Podle informací distributora hry, společnosti Take-Two, bylo do obchodů odesláno už 75 milionů kusů hry bez ohledu na platformu. Číslo sice neodpovídá počtu skutečně prodaných kopií koncovým zákazníkům, ale pro vývojáře jde o signál, že je o hru stále zájem a ve výsledku je „nezajímá“, kde již zaplacené kopie skončí. Stačí to však GTA 5 na prvenství v žebříčku nejprodávanějších videoher?

Bohužel, cesta je ještě poměrně dlouhá a nebudeme-li počítat Tetris s bezmála 500 miliony prodanými kusy, prvenství drží Minecraft. Ten už zaujal 108 milionů hráčů a je tedy od GTA 5 poměrně dosti vzdálen. Na druhém místě je navíc hra Wii Sports s 83 miliony kusy a ani v tomto případě se už nepředpokládá, že bude GTA 5 úspěšnější. I tak ale jde o skvělý počin, uvážíme-li, že na čtvrtém místě je s „pouhými“ 40 milion legendární Mario.

reklama

reklama