Nová Star Wars hra vypadá skvěle! Jedi: Fallen Order ukázal gameplay a přihodil nový trailer

Pořádná dávka Síly se blíží. Jmenuje se Star Wars Jedi: Fallen Order.
Star Wars Jedi: Fallen Order
Star Wars Jedi: Fallen Order
EA / Respawn Entertaiment

reklama

Singleplayerové dobrodružství ze světa Star Wars vystrčilo drápky, nebo spíš světelný meč, na konferenci EA. Ukázalo nový trailer, gameplay video a její tvůrci z Respawn Entertaiment prozradili mnohé podrobnosti. Hra vyjde letos 15. listopadu na PC, Xbox One a PlayStation 4.

Trailer ukazuje více o hlavním hrdinovi Calu Kestisovi (Cameron Monaghan), mladém rytíři Jedi, který se snaží přežít v době, kdy na ně Impérium vyhásilo hon (po třetí filmové epizodě Pomsta Sithů). Více taky ukazuje jeho pomocníka robůtka DB-1, který v případě potřeby oskenuje okolí, ukáže mapu, otevře dveře či hodí lékarničku. Z postav vidíme ještě Sawa Gerreru (Forrest Whitaker), povstaleckého bojovníka, jehož jsme staršího potkali třeba ve filmové odbočce Rogue One.

Vývojáři prozradili, že průchod hrou nebude přísně linerání s možností vracet se a objevovat různá místa v členitých levelech, jejichž koncept inspirovala Metroidvania. Součástí bude taky přesun mezi planetami. Polovinu z nich už ze světa Star Wars známe, na polovinu se podíváme poprvé.

Na rozdíl od předchozích titulů se však hráči nebudou moci rozhodnout, zda se přikloní ke světlé nebo temné straně Síly. Příběh sám totiž určuje Calovo směřování, což však nezmamená, že nepřijdeme o určitou možnost volby a RPG prvků. 

V soubojích si nevystačíme se zběsilým mačkáním tlačítek a tvůrci se nechali inspirovat hardcore tituly jako Dark Souls, kde je nutné přistupovat ke každé situaci s trochu jinou taktikou a být kreativní. Obtížnost však bude přizpůsobena i pro začátečníky.

Co říkáte na Star Wars Jedi: Fallen Order? 

reklama

reklama