Starý Warcraft se nikdy nevrátí! Umřela právě naděje na kvalitní herní strategii?

Warcraft
Warcraft
Blizzard

reklama

Hráči si s příchodem filmu Warcraft vzali do hlavy, že vývojáři ze studia Blizzard určitě přichystají další díl stejnojmenné strategie. Série totiž momentálně žije pouze z věhlasu MMORPG World of Warcraft, který se však i přes povedené datadisky začíná hráčům přejídat.

Jenže všechno je jinak – Blizzard se soustředí na Overwatch, neustále rozšiřuje Diablo a StarCraftu věnovali hned několik uplynulých let. Podle dosavadních prohlášení to navíc nevypadá, že by se měl Warcraft vracet, a to ani v podobě remasterů původních a dodnes stále skvělých her!

Během BlizzConu to naznačil spoluzakladatel firmy Frank Pearce, který za hlavní překážku uvedl pochyby nad zábavností zejména první hry s podtitulem Orcs and Humans. „Máme ve svém středu skupinu zapálených lidí, kteří se v myšlence remasterování prvního dílu zhlédli a začali se vrtat ve zdrojovém kódu prvního Warcraftu. Hru rozběhli na moderním počítači, hráli ji a shledali ji skvělou… ovšem pouze na svou dobu. Věřte mi, když tvrdím, že dnešním pohledem a dnešních standardů už to zkrátka není zábava,“ vysvětlil Pearce.

Dodal také, že se Blizzard bude raději zabývat úspěšnými moderními projekty, což ale vyburcovalo prezidenta firmy Mika Morhaimea k reakci. „Všechno, co Frank řekl, se týká momentální situace, v budoucnu to může být jinak,“ řekl Morhaime a nechal tak své firmě zadní vrátka dokořán.

reklama

reklama