Steam zřejmě chystá vlastní službu pro cloudové hraní. Co o ní zatím víme?

Blíží se éra, kdy budeme hry prostě streamovat?
Steam pravděpodobně pracuje na vlastní verzi cloudového hraní
Steam pravděpodobně pracuje na vlastní verzi cloudového hraní
Rockstar Games / Steam

reklama

Internetoví šikulové si všimli nového a velice zajímavého kódu na na stránkách Valve, tedy majitele Steamu. V sekci pro oficiální partnery z řad vývojářů je totiž připravena nová sekce, v níž musí souhlasit s podmínkami určenými pro Steam Cloud Gaming Addendum.

Z kódu šla zatím vydolovat pouze zmíněná fráze, ale z ní lze celkem s jistotou usuzovat, že by se mělo jednat o nějakou verzi cloudové herní služby, jakou právě v listopadu spouští na vybraných trzích Google pod názvem Stadia.

Taková služba by pro Steam dávala velký smysl, ostatně už nabízí jistou formu streamování her pomocí Steam Remote Play, Steam Link nebo Steam Link Anywhere, ale tam je vždy zdrojem vlastní hráčův počítač coby server.

Od Steamu by taky mohlo jít o přejmenování nebo sjednocení už stávajících služeb, ale daleko pravděpodobnější je plný vstup do cloudového hraní, do kterého se kromě Googlu už pouští taky Microsoft a Sony. 

Taková služba na Steamu by navíc mohla dávat velký smysl pro samotné hráče, kteří tam už mají často vybudovanou vlastní velkou knihovnu her. Za malý měsíční poplatek by mohli hry ze své kolekce hrát kdekoli, kde mají kvalitní připojení.

Stačil by jim ovladač a obrazovka v podobě mobilu, chytré televize, notebooku či tabletu. Hráči by si navíc mohli pořizovat i nejnovější hry, na které by jejich počítač už nestačil.

Šli byste do cloudového hraní od Steamu? Kolik byste za něj byli ochotní platit? 

reklama

reklama