Steam už brzy bude dostane úplně nový vzhled. Taky vám připomíná Epic Store?

Nejpopulárnější platforma v digitální distribuci her už brzy v novém.
Steam čeká zásadní redesign uživatelského prostředí
Steam čeká zásadní redesign uživatelského prostředí
Valve / koláž

reklama

Steam čeká zásadní změna vzhledu i fungování, a to už 17. září. Dramaticky se promění vzhled knihovny, optimalizováno bude vyhledávání a hlavně chytré třídění obsahu, o které se mají postarat pokročilé algoritmy. 

Nové prostředí svým vyčištěným a uspořádanějším vzhledem v mnohém připomíná moderní vzhled konkurenčních launcherů jakými jsou Epic Store, GOG Galaxy nebo Origin. Přehledné listování hrami a různými kategoriemi taky nápadně připomíná video službu Netflix.

Steam redesign
Autor: Valve Steam redesign

Podstatně lákavější má být také polička s vlastněnými hrami, která má pro mnoho hráčů za dlouhé roky nákupů obrovskou hodnotu. Má se postarat, aby na hry nesedal prach, a lákat, abychom se do nich pustili znovu nebo poprvé, pokud jsme dosud neměli čas.

Pro srovnání hlavní obrazovka Epic Store
Autor: Epic Games Pro srovnání hlavní obrazovka Epic Store

Velkou změnou budou jednoduše použitelné filtry a tagy, které roztřídí jak tituly v obchodu, tak už zakoupené hry, takže pokud budete mít chuť si rychle najít třeba cyperpunkové multiplayerové RPG s velmi dobrým ratingem, bude to otázka několika vteřin.

Steam redesign - profil hry
Autor: Valve Steam redesign - profil hry

V čem Steam neměl až dosud konkurenci, byla nabídka titulů a hlavně ohromné množství funkcí a různých informací. Jenže jeho prostředí se postupně stávalo čím dál přeplněnější a nepřehlednější. Zdá se, že vzrůstající konkurence, třeba právě v podobě Epic Storu, ho dohnala k ráznějšímu redesignu.

Steam redesign
Autor: Valve Steam redesign

Těšíte se na přepracovaný Steam nebo vám vyhovuje jeho stávající podoba?

reklama

reklama