Bude The Last of Us 3? Konečně máme první důkaz, že je očekávaná hra na cestě

Pomalu svítá naděje, že se dočkáme The Last of Us 3, závěru postapokalyptické trilogie od herních vývojářů z Naughty Dog.
The Last of Us Part II
The Last of Us Part II
Sony Interactive Entertainment

reklama

Neil Druckmann, hlavní tvůrce The Last of Us, promluvil k budoucnosti celé série v podcastovém pořadu Script Apart věnovaném rozhovorům se slavnými scenáristy. Prozradil, že kostra scénáře ke třetímu dílu už je hotová a v podstatě jen čeká na realizaci.

„Nevím, kolik toho chci prozradit... Společně se scenáristkou Halley Gross už máme hotový příběh, který momentálně více nerozpracováváme, ale doufáme, že jednoho dne spatří světlo světa. Navazujeme tam, kde skončila předchozí hra,“ řekl Druckmann.

Zdůraznil, že jde o hodně dlouhý proces – mezi prvním a druhým dílem šlo o sedm let. „Dvěma hrami už jsme vytvořili určité vyprávěcí postupy a témata, kterých bychom se měli držet při práci na dílu třetím... Vždy chci ale prozkoumat všechny možnosti, ať už jde o něco nového, nebo naopak navázání na předchozí linky.

Druckmann v pořadu také mluví o práci na seriálové adaptaci, která se začne natáčet už v létě – půjde o variaci na první díl hry s Pedrem Pascalem (samotný Mandalorian) a Bellou Ramsey (Lyanna Mormont ze Hry o trůny) v rolích Joela a Ellie. Jeho domovské herní studio Naughty Dog pracuje také na kompletním remaku původní hry i na samostatně stojícím multiplayeru ze světa The Last of Us.

Těšíte se na třetí díl, nebo spíše na nové adaptace toho prvního?

reklama

reklama