Tohle je 5 skvělých her, které jste v roce 2017 přehlédli! Doplňte si herní vzdělání před startem jarní sezóny

Her není nikdy dost
Zapomenuté hry roku 2017
Zapomenuté hry roku 2017
Tarsier Studios/Sega

Her vychází opravdu obrovské množství a není divu, že se s mediálním pokrytím a obecnou pozorností nedostane na všechny. Byla by však škoda, přehlížet neméně kvalitní tituly, které ovšem nemají v zádech silného distribučního partnera a tudíž jsou odkázány pouze fajnšmekrům. Abyste se tedy před startem tradičně velmi bohaté jarní sezóny mohli náležitě vyrovnat s uplynulým rokem 2017 a neměli žádné resty, nabízíme vám desítku zapomenutých loňských klenotů, které byste si rozhodně měli zahrát.

1) Little Nightmares

Pokud chcete na výlet do světa reflexe společnosti, ve které žijeme, pak musíte sáhnout po téhle nenápadné hře, kterou zdobí nejen perfektní stylizace, ale také vyprávění příběhu, po kterém možná alespoň lehce pootočíte pohled na svět. Samozřejmostí je i bezproblémová hratelnost, koketující s puzzly na základě fyziky a příjemná dvouhodinová herní doba. K Little Nightmares pak vyšlo i neméně zajímavé DLC.

2) What Remains of Edith Finch

Tak zvaných chodících simulátorů vyšlo v roce 2017 mnoho, většina z nich ale byla z ranku hororových titulů, které se vás snaží za každou cenu – třeba i v kombinaci s VR – vystrašit k smrti. Tato hra na to ale jde trochu jinak a vypráví příběh o prokletí rodu Finchů, který je protkaný perfektními nápady stran zpracování jednotlivých herních segmentů. Kreativní flashbacky jsou kořením celého zážitku a přinejmenším jedna scéna zůstane v paměti zarytá hodně dlouho.

3) Yakuza 0

Pokud neholdujete hraní na PC a vlastníte konzoli PlayStation 4, měli byste zkusit tuhle japonskou záležitost. Série Yakuza už má za sebou celou řadu dílů, ale nejnovější počin s číslovkou nula je ideálním startem pro všechny, kdo o hře nikdy neslyšeli nebo kvůli opožděným anglickým mutacím nikdy nenašli chuť a odvahu se do hraní pustit. Jde překvapivě o komediálně laděné melodrama se silným příběhem a perfektní demonstrací japonské kultury z dob nedávno minulých.

4) Torment: Tides of Numenera

Ne snad, že by značka Torment nelákala, přeci jen se ale jedná o staromilskou záležitost, která vychází ze zlatých dob izometrických RPG, vyznačujících se nekonečnou délkou, silným příběhem a skvělými postavami. Tohle všechno má i nejnovější díl téhle ságy a spoustu hráčů spolehlivě vrátí do dětských let. Hra je navíc dostupná i na konzolích, což otevírá další sadu dveří a netušených možností.

5) Hidden Folks

Pokud už na hry nemáte tolik času, máme pro vás tenhle vynikající tip – Hidden Folks je na první pohled jednoduchá, ale zároveň velmi chytlavá hra, ve které zkrátka a dobře hledáte určené věci, lidi, zvířata a další podobnou havěť. Černobílá stylizace hře sluší a někdy z pestrosti jednotlivých lokací přecházejí oči. Tak si je potrénujte a radujte se z nečekaných úlovků.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama