TOP 5 nejděsivějších her, které vás donutí spát s rozsvícenou lampičkou

Bojíte se tmy? Tak to určitě nezkoušejte žádný z následujících titulů…
Dobrý den... Kávu? Čaj? Sušenky?
Dobrý den... Kávu? Čaj? Sušenky?

reklama

Jestli vás ale rajcuje tíživá atmosféra a libujete si v adrenalinových návalech, při kterých vám buší srdce až v krku a potí se vám ruce, tak pro vás máme pár tipů. Ohrané písničky typu Silent Hill nebo Resident Evil teď rovnou přeskočíme a podíváme se na ty nejzajímavější kousky z poslední dekády. Zhasněte lampičku, zatáhněte rolety a začínáme…

Dead Space

Klaustrofobický boj se zrůdami na vesmírné lodi se dočkal hned dvou pokračování. Žádné z nich ale nedosáhlo kvalit úvodního dílu. Potemnělá zákoutí a děsivé zvuky monster schovaných za zdmi a ve ventilačních šachtách dokázaly vytěžit z hororové atmosféry maximum. Hra vás dlouze napíná jak strunu a pak si přece jen ještě pár nepříjemných chvil počká, než monstrum konečně vyskočí a donutí vás utéct s brekem k mamince.

Způsobů, jak umřít, je ve hře opravdu hodně:

Alien: Isolation

Pokud máte problémy nekrčit se pod stůl u předchozí hry, tak k Alien: Isolation si radši vezměte plenky. Král všech survival hororů se dočkal neméně děsivého herního zpracování. Opět budete bloumat téměř opuštěnou vesmírnou lodí a zjišťovat, proč to všude kolem vypadá jako na jatkách. Místo pekelných zrůd vás ale čeká souboj pouze s jednou. Zato s tou nejhorší – vetřelcem. Vzhledem k tomu, že setkání s oslizlou ještěrkou se rovná jisté smrti, čeká vás mnoho hodin schovávání a panických útěku pokaždé, když někde zašustí papír.

10 nejděsivějších okamžiků ze hry:

Outlast

Co je ještě oblíbeným hororovým dějištěm kromě opuštěné vesmírné lodi? Přece psychiatrická léčebna! Do ní se podíváte jako investigativní reportér vybavený pouze kamerou s nočním viděním. A věřte, že baterky se vybíjí opravdu rychle… Ve tmě totiž číhá krvelačné zlo a vám nezbyde než bezmocně utíkat. Hra vyniká výbornými skriptovanými sekvencemi a léčebna je plná opravdu nápaditých obyvatel, jejichž přítomnost vás brzy také přivede k šílenství.

P.T.

U P.T. se nedá mluvit úplně o plnohodnotné hře, přesto je velmi intenzivním zážitkem. Vznikla jako hratelný teaser k připravovanému pokračovaní Silent Hills, z kterého nakonec bohužel sešlo. I přesto, že se celý odehrává v jedné chodbě domu, je díky genialitě Hidea Kojimy a velmi kvalitní grafice napěchovaný mrazivou atmosférou, která vás donutí zalézt pod peřinu.

Amnesia: The Dark Descent

To nejlepší nakonec. Oslavovaný král hororových her, který se dočkal bohužel velmi podprůměrného pokračování. Cesta do útrob opuštěného panství je vysokou školu děsu a zmaru. Abyste noční můru přežili, musíte se schovávat do tmy. Jenže čím déle ve tmě zůstanete, tím více propadáte panice. Vaše přežití tak balancuje na tenké hranici šílenství. Kdo po dohrání Amnesie zvládne jít na záchod bez baterky, má u nás medaili.

Vyděšené reakce lidí mluví za vše:

A jaká hra dokázala nejvíc vyděsit vás?

Lukáš Volf
eSuba.eu

reklama

reklama