Učitelé varují rodiče před Fortnite. Na hře jsou prý závislé i sedmileté děti

Učitelé vyrazili do boje s battle royale.
Fortnite
Fortnite
Epic Games

reklama

Britské základní školy hromadně varují rodiče před hrozbou návykových her, jako jsou Fortnite nebo PlayerUnknown's Battlegrounds. Mají prý zničující vliv na soustřední žáků při hodinách. Hry jsou sice omezené věkem 12+, ale nezdravé množství času u nich prý tráví i sedmiletí.

Přestože šílenství jménem battle royale je celkem čerstvá záležitost, stihlo si už různé verze těchto her jenom na britských ostrovech stáhnout zhruba 40 milionů lidí. Učitelé varují, že věkový limit pro jejich hraní není samoúčelný. Hry jsou totiž navržené tak, aby vyvolávaly závislost; silnou touhu hrát znovu a znovu.

Jemma Garside, ředitelka základní školy ve městě Stone-on-Trent, napsala v hromadném e-mailu rodičům: "Žáci bohužel nemůžou přestat o této hře diskutovat v hodinách a nejsou schopní se soustředit na látku a učení." Jiná škola v Bristolu vyzývá rodiče, aby pravidelně kontrolovali, co jejich děti na mobilech a počítačích dělají.

Britský bulvár mezitím přichází s různými "šokujícími" příběhy – o devítileté dívce, která se nedokázala odtrhnout od obrazovky, takže se místo cesty na toaletu opakovaně pomočovala. Nebo o rodičích, kteří se zděsili, když zjistili že jejich děti nechodí na kroužky a tajně utrácejí za vylepšení do zmíněných her. Výsledek? Hrami už se chce zabývat několik členů britské vlády. Otázka, co může následovat.

Myslíte, že jsou battle royale hry fakt tak návykové? Není to jen další nafouklá bublina?

reklama

reklama