Ukradená data tvůrců Zaklínače a Cyberpunku 2077 byla prodána za víc než 7 milionů dolarů

Balík ukořistěných dat už má nového majitele, který musel sáhnout hluboko do kapsy.
CD Projektu ukradli hackeři taky zdrojové kódy her Cyberpunk 2077 a Zaklínač 3
CD Projektu ukradli hackeři taky zdrojové kódy her Cyberpunk 2077 a Zaklínač 3
CD Projekt RED

reklama

Všechny soubory, které hackeři ukradli hernímu studiu CD Projekt RED, byly podle zákulisních zpráv prodány na darkwebu. Aukce byla uzavřena poté, co hackerská skupina – mělo jít o sdružení HelloKitty – obdržela uspokojivou nabídku, jejíž podmínkou bylo, aby ukradený kód už nebyl dále distribuován a prodáván.

Již předtím uveřejnili hackeři část kódu hry Gwent, aby vystupňovali tlak a dokázali svůj úmysl. Aukce na data, mezi kterými byly zdrojové kódy her Cyberpunk 2077, Zaklínač 3 (včetně nevydané verze), ale taky interní dokumenty a smlouvy, měla vyvolávaci částku milion dolarů s možností složit 7 milionů pro okamžitý nákup.

Ačkoli částka ani žádné další informace o transakci nebyly potvrzeny, hovoří analytici z organizace KELA monitorující dark web, že data byla koupena právě za oněch 7 milionů. Aby si hackeři pojistili serióznost potenciálních kupců, museli všichni zájemci složit depozit půl milionu dolarů. V aukci se mohlo přihazovat pouze po půl milionech.

Údajný screenshot z uzavřené akce na ukradená data CD Projektu
Autor: KELA Údajný screenshot z uzavřené akce na ukradená data CD Projektu

Mluví se o tom, že kupujícím byl nakonec někdo z CD Projektu. Firma dříve oficiálně popřela, že by byla ochotná s hackery jednat a aktuální informace zatím nijak nekomentovala.

reklama

reklama