Ukázka nejpokročilejší herní grafiky vyráží dech. Záběry nerozeznáte od reality, jsou lepší než ty z Matrixu

Pohled do blízké budoucnosti počítačové grafiky je skutečně oslňující.
Nová dechberoucí ukázka možností Unreal Enginu 5
Nová dechberoucí ukázka možností Unreal Enginu 5
Warner Bros. / Epic Games

reklama

Pokud jste pochybovali, čeho může být schopen nedávno představený Unreal Engine 5 a nepřesvědčilo vás ani působivé hratelné demo The Matrix Awakens, pak byste měli vidět nové tříminutové video, kterým se na YouTube pochlubil vývojář Lorenzo Drago.

Samotnému a bez cizí pomoci se mu v enginu podařilo rekonstruovat vlakovou stanici Etchū-Daimon v japonské Tojamě. Postaral se o modelování, textury, nasvětlení i animaci. Použil přitom jen vestavěný systém nasvětlení Lumen a obešel se bez vylepšení geometrie objektů s názvem Nanite.

Pro video se rozhodl pomocí VR sady nasimulovat, jako by celou scénu natáčel kamerou, což výsledku dodává ještě další vrstvu realismu, kterou rozbije až náhlé přepnutí do noci, kdy začne mít osamělé nádraží najednou nečekaně hororovou atmosféru.

Jedná se sice o pouhé demo s omezeným rozsahem, ale výsledek je přesto obdivuhodný a dokazuje, že v případě jednoduchých her – například walking simulátorů – bychom se už v blízké budoucnosti mohli dočkat skutečně fotorealistické grafiky.

Dodejme, že na Unreal Enginu poběží mnoho očekávaných herních hitů, z nichž můžeme jmenovat například nedávno oznámené pokračování herního Zaklínače, čtvrtý díl série s českými kořeny Mafia nebo druhý Stalker, který ukrajinští vývojáři dokončují z důvodu války v Česku.

Co na ukázku říkáte? 

Zdroj: Eurogamer

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!