Ve čtvrtek bude odhalen nový Xbox! První střežené detaily už ale známe dnes!

S čím přijde očekávaný Xbox Scorpio?
Xbox Scorpio
Xbox Scorpio
Microsoft/Sony

reklama

Není tajemstvím, že se hráči již koncem tohoto roku dočkají vylepšené verze konzole Xbox. Lidé z Microsoftu o ní hovoří už téměř dva roky a vypadá to, že odhalení je doslova za dveřmi. Ještě před tím, než v červnu vypukne největší herní veletrh E3, se totiž dozvíme víc o Xboxu, který se snad opravdu bude jmenovat Scorpio.

Náznaky odhalení, které proběhne zítra v 15 hodin našeho času, přinesl redaktor webu Windows Central Jez Corden a zároveň také známý herní insider Shinobi602. O potvrzení se pak postarala redakce Digital Foundry, která pro uznávaný herní portál Eurogamer připravuje videorecenze hardwaru.

Co se týče samotné konzole, živě se hovoří o tom, že půjde o první skutečnou 4K konzoli na trhu, čehož chtějí lidé z Microsoftu dosáhnout navýšením výpočetního výkonu procesoru i grafického čipu. V tomto ohledu by měl Xbox Scorpio dalece přesahovat výkon konkurenčního PS4 a nepřímo tak přinutit Sony k odhalení plánů na novou generaci své konzole. O něčem podobném ale budeme moci začít spekulovat až v červnu během zmiňovaného veletrhu E3.

reklama

reklama