VELKÁ SROVNÁVAČKA: Takhle vypadají hry na starém a novém PlayStationu! Poznáte rozdíl?

Hlavně neříkejte, že vám to přijde stejné.
PlayStation 4 Pro v přímém srovnání...
PlayStation 4 Pro v přímém srovnání...

reklama

Taky už se těšíte na Playstation 4 Pro? Ten slibuje pořádně přitopit pod kotlem výkonu - výsledkem má být schopnost vykreslovat hry až v rozlišení 4K, nabídnout více detailů a taky vyšší dynamický rozsah obrazu HDR. Ale všechna tahle sladká slůvka nedávají smysl, pokud nevidíte přímé srovnání. A jelikož už se na internetu taková vyrojila, tady jsou.

První z nich ukazuje krátkou cutscénu ze špičkové dobrodružné jízdy Uncharted 4: A Thief's End. Na první pohled je patrné vyšší množství detailů i efektů, přičemž vyšší rozlišení a dynamický rozsah samozřejmě poznáte jenom na patřičně nabušeném monitoru či televizi.

Další ukázka ze hry Infamous First Light se zaměřuje hlavně na prezentaci HDR efektu - ten nabízí větší prokreslení tmavých částí obrazu a celkově prostě vyšší dynamický kontrast. Opět platí, že vše uvidíte jen na odpovídající obrazovce a taky samotný YouTube zatím HDR nepodporuje, takže plný rozsah efektu zůstane utajen. Co je ale podstatné, že jelikož HDR nevyžaduje takový přidaný výkon, dočkají se ho i majitelé stávajících PS4 prostřednictvím softwarového updatu.

A do třetice je tady ještě srovnání grafiky ve hře Rise of Tomb Raider. Tentokrát však mezi PS4 Pro a špičkovým PCčkem s detaily nastavenými na "very high". A z tohoto srovnání bohužel zatím dost jednoznačně vychází jako vítěz počítač. Je však třeba připomenout, že uvolněná ukázka z PS4 Pro není dostatečně optimalizovaná, což v případě konzolí hraje ohromnou roli a mohlo by to PSko katapultovat zpátky na čelo.

 Na závěr se ještě podívejte na pár statických snímků do galerie a dejte nám vědět, zda ve vás PS4 Pro vzbudila dostatečné touhy...

reklama

reklama