Zrušily se dvě nové hry ze světa Vetřelce. V jedné z nich měla být i Ripleyová

Disney vystavil stopku tajemnému monstru z vesmíru.
Vetřelec
Vetřelec
20th Century Fox

reklama

Když Disney koupil 21st Century Fox včetně všech jemu podřízených studií, šlo o obrovskou změnu na mediální scéně. Výrazně zatřásla taky s herním průmyslem, protože znamenala mimo jiné taky zrušení dvou zajímavých her ze světa Vetřelce.

Střílečka s Newt v hlavní roli

O té první promluvil známý vývojář Cliff Bleszinski stojící za sériemi Unreal a Gears of War. Jeho studio Boss Key Productions bylo v pokročilé fázi příprav na Alien hru, o které jednalo právě se zástupci Foxu.

"Mělo jít o first-person střílečku, v níž bychom se ujali Newt, tedy holčičky z druhého filmu Vetřelec. Ve hře už by však byla dospělá a žila na Zemi, takže by děj ignoroval události Vetřelce 3. Měli jsme se pohybovat v tajné základně typu Black Mesa, kde korporace Weylan-Yutani experimentovala s vetřelci a vše se zvrhlo."

Postava Newt ve filmu Vetřelci
Autor: 20th Century Fox Postava Newt ve filmu Vetřelci

Ve hře by se objevila taky Ellen Ripleyová coby koordinátor záchranné operace a hlavní hrdince by pomáhal android Casey. Ten by se podobal panence, kterou Newt měla ještě coby dítě. "Vždycky jsem říkal, že bych nikdy nepracoval na značce někoho jiného. Jedinou výjimkou byl Vetřelec a Transformers," vysvětlil Bleszinski.

Kooperativní akce proti vetřelčí královně

Prodej studia Fox však zastavil ještě jednu hru značky Alien. Popsal ji Frederik Schreiber z 3D Realms, jehož studio už pracovalo na hře s názvem Aliens: Hadleys Hope.

Šlo o kooperativní first-person akci pro čtyři hráče popsanou následovně: "Nesourodá skupinka kolonistů a mariňáků bojuje společně o přežití proti vetřelčí královně, která udělá všechno, aby ochránila svá vajíčka."

Královna ve filmu Vetřelci
Autor: 20th Century Fox Královna ve filmu Vetřelci

Hra se měla odehrávat na planetě, kde se to jen hemží vetřelci, a tedy i královnami. Každý level by měl specifické úkoly, příběhy a loot. Počítalo se taky s přidáváním obsahu po vydání.

Které ze zrušených vetřelčích her litujete více?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama