Vetřelec se v nové hře vrací ke kořenům. Jeho nejvěrnější fanoušci by měli být nadšení

Hrůza se může skrývat v každém pixelu!
Vetřelec
Vetřelec
20th Century Fox

reklama

Letošní čtyřicáté výročí od premiéry prvního Vetřelce přineslo hned několik zajímavých projektů a oznámení. Troufáme si říct, že žádné z nich – v čele s mobilní hrou Alien: Blackout – však fanouškům zrovna nevyrazilo dech.

Jenže jeden z fanoušků schovaný za pseudonymem Jayjay-1992 se chlubí rozpracovaným demem na velice zajímavou hru se seběvedomým názvem Alien: Perfect Adaptation. Jde o pixelartovou adventuru v klasickém stylu, která dává v ukázce nahlédnout do koridorů i obytných sekcí slavné lodi USCSS Nostromo.

Ve hře bychom si měli zopakovat ikonické scény z filmu a některé z nich napravit, samozřejmostí je přítomnost všech ústředních postav včetně Ellen Ripleyové, kapitána Dallase, Ashe či rezavého kocoura Jonese.

Hře nemá chybět ani používání detektoru pohybu nebo větvený systém dialogů a důležitých rozhodnutí jako ve stylu her od Telltale (The Walking Dead, The Wolf Among Us).

Jenže to všechno si musíme dát do velkých úvozovek, jelikož vývojář plnou hru nemůže slíbit a zatím je nakoněn jen vydání dema, které umožní projít se po lodi a vyzkoušet základní mechaniky.

Největší problém je samozřejmě v licenci, kterou vlastní studio 20th Century Fox a v momentě, kdy by titul překročil hranici fanouškovské hříčky, jistě by se ozvalo. Ostatně i zveřejněné ukázky čerpají hodně své atmosféry z ikonického výtvarného stylu a z fantastického soundtracku od Jerryho Goldsmithe.

Jak se vám líbí pixelová herní adaptace Vetřelce? Byli byste za ni ochotni zaplatit vyšší částku, aby uhradila i svou licenci? 

reklama

reklama