Nová kooperativní hra s Vetřelci naváže na původní filmy

Vetřelcům se budeme bránit na PC i konzolích.
Aliens: Fireteam
Aliens: Fireteam
Cold Iron Studios

reklama

Nová 3rd person kooperativní akce se jmenuje Aliens: Fireteam a vyjde už letos v létě pro PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series. Pracuje na ní 40 vývojářů z Cold Iron Studios, což je nová firma tvořená veterány, kteří jsou podepsaní třeba pod Star Trek Online nebo City of Heroes.

Hra se odehrává 23 let po událostech původní filmové trilogie Vetřelec, kdy se v roli mariňáků na lodi Endeavor vydáme do kolonie LV-895, ze které se ozývá tísňové volání. Čelit budeme 20 druhům nepřátel včetně 11 druhů a vývojových stupňů xenomorfa, přičemž boj s každým vyžaduje trochu jinou taktiku.

Aliens: Fireteam
Autor: Cold Iron Studios Aliens: Fireteam

Vybereme si z pěti tříd postav – gunner, demolisher, doc, recon a technician. Na výběr bude i více než 30 zbraní. Příběh se bude odvíjet ve čtyřech kampaních po třech misích, z nichž každá zabere zhruba 40 minut a pomocí karet je půjde ještě různě měnit.

Princip hry je velice podobný legendárnímu Left 4 Dead, a pokud nebude tříčlenné komando složené z živých hráčů, může zbylé mariňáky ovládat umělá inteligence. Samozřejmostí je odemykání nových vlastností mariňáků, různé perky a vylepšení, včetně až 80 modifikací zbraní.

Vývojáři považují za zlatý grál druhý díl filmové ságy s názvem Vetřelci, který režíroval James Cameron. Vzali si z něho mnoho scén a situací jako referenci. Budeme se muset vypořádávat s mnoha nenadálými situacemi jako třeba s nedostatkem surovin nebo agresivitou kyseliny, která koluje xenomorfům v těle. 

Zaujal vás trailer a první informace?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!