VIDEO: Chcete se stát Zaklínačem? Nakoukněte do první skutečné zaklínačské školy v Polsku

Zájemci o zaklínačské řemeslo musí zvládnout všechny disciplíny od kontaktního souboje, přes magii, svádění, stopování až po alchymii.
Mezi vyučujícími nechybí legendární Vesemir
Mezi vyučujícími nechybí legendární Vesemir

reklama

Fanoušci světa Zaklínače už se nemusí nořit jen do knih nebo usedat pravidelně k počítači nebo konzoli. V Polsku totiž funguje skutečná Škola zaklínačů, která navíc díky velkému zájmu uchazečů otvírá další kurzy pro mezinárodní uchazeče. Na nich se můžou budoucí zabijáci příšer na několik dní převtělit do úplně jiné reality ve stylu LARP - tedy Live Action Role Play.

Škola nabízí skutečně velkolepý zážitek na zámku Grodziec, který je pohodlnější variantou proslulé pevnosti Kaer Morhen. Zájemci tak určitě nebudou zpruzelí, že i ve volném čase musí dřepět ve školních lavicích nebo trávit dlouhé hodiny pilováním bojových postavení. Ostatně, jak jinak se člověk dostane na vyšší level?

Třídenní program - který je posvěcený i autory herního Zaklínače studiem CD Projekt RED - zahrnuje spaní a (středověkou?) stravu na zámku a samozřejmě samotné lekce a společný program. V rozvrhu najdete lekce šermu, meditace, přežití, bylinkářství, lukostřelectví, alchymie nebo výrobu vlastní zbroje, kterou si pak může odvézt na památku domů.

Podívejte se na video z minulého zaklínačského kurzu:

A tady je galerie:

Tak co, podáte si přihlášku?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama