VIDEO: Datum vydání nového Mass Effectu odtajněno! Sledujte, jak božsky tahle hra vypadá!

Proti téhle nádheře si konzole bohužel neškrtnou...
Mass Effect: Andromeda
Mass Effect: Andromeda
Electronic Arts

reklama

Ačkoliv se výrobci konzolí Xbox a PlayStation snaží sebevíc, proti dynamice trhu s hardwarem nemohou bojovat. Hry na konzolích vypadají skvěle, o tom není pochyb, PC verze ale budou dominovat vždycky, což si uvědomují i výrobci hardwaru.

Na veletrhu CES, kde bylo odhaleno datum vydání Mass Effect: Andromeda – dočkáme se už 23. března, došlo také na představení dvou minut z vlastního hraní PC verze a nutno přiznat, že hra vypadá skvěle. Pohání ji engine Frostbite v nejnovější verzi – stejný, na jakém běží například Battlefield 1 – a efekty kouře, ohně, případně další libůstky v podobě praskající elektřiny a dalších musí zákonitě vyvolat úsměv na tváři každého hráče.

Na druhou stranu se přikláníme k mírné kritice vlastní hratelnosti, která působí poměrně arkádově a ukázka zřejmě nekladla na prezentujícího hráče příliš velké nároky ve smyslu obtížnosti. To všechno se ale vhodným nastavením dá změnit a pořád nesmíme zapomenout na to, že Mass Effect je sice akce, ale pořád z velké části RPG, zážitek každého z hráčů proto může být do velké míry ovlivněn příklonem k různým technikám boje a dalším aspektům.

reklama

reklama