VIDEO: Dočká se legendární Mafia nové vylepšené verze? Podívejte se na Salieriho bar v novém kabátku!

Ambiciózní projekt, na jehož konci může být předělávka nejslavnější české hry!
Chystá se předělávka Mafie
Chystá se předělávka Mafie
Amit Sharon/2K

reklama

Videohry dokáží přežít spoustu let nejen díky tomu, že byly ve své době považovány za špičku a nyní mají status legendy. Mocně jim pomáhají i fanoušci, kteří neustále tvoří nový obsah a udržují tím komunitu naživu. Podobně jako v případě nejznámější české hry Mafie. Vzniklo nespočet módů, až nyní se ale konečně někdo pustil do případného remasteru hry do nového enginu.

Tím někým je pilný modař Amit Sharon, o kterém informuje portál Battleforce.cz. Uvádí, že Sharon se již před nějakou dobou pustil do přepracování Salieriho baru do Unreal Enginu 4 a kolem Vánoc dokázal své dílo dotáhnout do konce.

I přes to, že nemá příliš zkušeností, chtěl by na základě ukázky přitáhnout co nejvíce zájemců a společně s nimi se pustit do předělání celé hry. Že je to úkol nelehký, už samozřejmě tušíte, v dnešní době crowdfundingových projektů ale nezní nápad úplně nereálně.

Samozřejmě je otázkou, jak by se k případnému rozběhnutí prací stavěli lidé z 2K, tedy vydavatel hry a držitel licence. Už v minulosti jsme totiž mohli vidět několik podobně orientovaných projektů, které byly rázem utnuty vydavatelskou společností a ve výsledku fanoušci neměli nic. Pokud ale věříte, nebo se rovnou chcete zapojit, můžete zkontaktovat autora na jeho mailu as.mg42@gmail.com a dohodnout se s ním na případné spolupráci.

Jako rozhodující faktor by mělo sloužit video níže a samozřejmě i samotná ukázka, kterou si můžete bezplatně stáhnout a nechat na sebe dýchnout nostalgii…

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!